The Moscow Times : Raiffeisenbank nebeatidaro sąskaitų Rusijos įmonėms

Didžiausias užsienio bankas Rusijoje "Raiffeisenbank" nutraukė sąskaitų atidarymą Rusijos įmonėms. Esami įmonių klientai taip pat negalės atidaryti naujos sąskaitos užsienio valiuta. Apie tai "Frank Media" pranešė banko pagalbos tarnyba. 

Šį sprendimą bankas paaiškino rekordiniu įmonių prašymų dėl grynųjų pinigų valdymo paslaugų skaičiumi, padažnėjusiais patikrinimais ir papildomais bankų korespondentų reikalavimais.

Raiffeisenbank ir toliau aptarnaus tik tuos verslo klientus, kurie jau yra atsidarę sąskaitas. 

Praėjus metams nuo karo Ukrainoje pradžios, daugumai didžiųjų Rusijos bankų buvo taikomos JAV arba ES sankcijos, daugelis jų buvo atjungti nuo SWIFT sistemos.

Taigi "Raiffeisenbank", vienas iš dešimties pagal turtą didžiausių Rusijos bankų, tapo beveik vieninteliu Rusijos piliečių ir įmonių "langu į pasaulį".

Kaip "Financial Times" sakė vienas iš banko vadovų, šiam bankui tenka 40-50 proc. visų tarptautinių finansinių operacijų Rusijoje.

Tai kelia susirūpinimą JAV iždui. Užsienio turto kontrolės tarnyba (OFAC) pradėjo tyrimą dėl "Raiffeisen Bank International", susijusį su jo veikla Rusijoje, rašo "Reuters".

Agentūra pareikalavo pateikti išsamią informaciją apie tam tikrų Rusijos klientų sandorius, taip pat domisi banko veikla okupuotuose Ukrainos ir Sirijos regionuose.

Galiausiai dėl to "Raiffeisen" gali būti pritaikytos sankcijos, "Reuters" teigė du su situacija susipažinę šaltiniai.

Po JAV finansų ministerijos pretenzijų "Raiffeisen" pradėjo taikyti apribojimus Rusijos klientams.

Vasario viduryje kredito organizacija apribojo operacijas su Rusijos bankais ir uždarė daug korespondentinių sąskaitų, o tai reiškia, kad buvo apribota galimybė vykdyti atsiskaitymus eurais.

Tarptautinio banko "Raiffeisen Bank International" atstovas sakė Frank RG, kad grupė sumažino savo korespondentų tinklą iki penkių Rusijos bankų.

Likusiems Austrijos kredito įstaiga įvedė mokėjimų doleriais ir eurais, kuriuos yra pasirengusi apdoroti, apribojimus. 

O užvakar Austrijos "Raiffeisenbank" paskelbė, kad nuo kovo 6 d. padidins minimalią fizinių asmenų valiutinių pervedimų ribą nuo 5 000 iki 10 000 JAV dolerių.

Bankas tai taip pat paaiškino bankų korespondentų reikalavimais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder