Trišalė taryba aptars siūlymus indeksuoti dienpinigius

Trišalė taryba aptars siūlymus indeksuoti dienpinigius

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba antradienį aptars kai kurių Seimo narių siūlymą indeksuoti dienpinigių ir kitas komandiruočių išlaidas, o konkrečius dienpinigių dydžius ir jų mažinimo kriterijus numatyti darbo sutartyse. Tokie pakeitimai būtų aktualiausi transporto ir logistikos verslui. 

Darbdavių atstovai teigia, kad nelogiška indeksuoti šias išlaidas. Pasak Lietuvos verslo konfederacijos, būtų sunku rasti bendrą indeksavimo vardiklį visiems dienpinigiams. Lietuvos pramonininkų konfederacija teigia, kad konkrečių dydžių ir kriterijų nurodymas darbo sutartyse sukurtų didelę administracinę naštą. 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos nuomone, galbūt dienpinigių dydžių peržiūrėjimo tvarka galėtų būtų nurodyta Vyriausybės nutarimu, bet Darbo kodekso keisti nereikėtų. Ji siūlo, kad dydžiai būtų peržiūrimi tam tikru periodiškumu. 

Tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tiek Finansų ministerija nepritaria projektui. Anot pastarosios, turėtų būti nustatyti kriterijai, kaip indeksuoti dienpinigius, tačiau tai padaryti būtų sudėtinga. Be to, komandiruočių išlaidos yra apmokamos pagal faktą.

Finansų ministerijos teigimu, atsižvelgiant į infliaciją, galima būtų peržiūrėti komandiruočių Lietuvoje dienpinigius, nes  paskutinį kartą jie buvo keičiami 2018 metais, tačiau dienpinigių užsienyje keisti nereikėtų. 

Darbo kodekso pakeitimus siūlo Seimo nariai Tomas Tomilinas ir Algirdas Sysas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder