Už pirties liekanas Smiltynėje pasiūlė milijoną

(1)

VĮ Turto banko skelbtame aukcione už apleistą buvusios pirties pastatą Smiltynėje, kurio pradinė kaina buvo 26 000 eurų, vienas aukciono dalyvis pasiūlė daugiau nei milijoną eurų. Paaiškėjo, kad tokiu būdu buvo siekta sužlugdyti aukcioną.

Buvusios pirties pastato, kurio plotas tik 42,4 kvadratinio metro, aukcionas buvo paskelbtas neįvykusiu ir šią savaitę rengiamas pakartotinai.

Pasak valstybės įmonės Turto banko Pardavimų departamento direktorės Guodos Gurauskaitės, Turto banko praktikoje pasitaiko atvejų, kai aukciono pradinė kaina padidinama keliasdešimt kartų, o vėliau laimėtojas atsisako įsigyti objektą.aukc

„Tokiais atvejais kiti aukciono dalyviai atsiduria nesąžiningoje padėtyje, o Turto bankas patiria papildomų sąnaudų aukcioną organizuodamas iš naujo“, - sako G. Gurauskaitė.

Anot jos, Turto bankas jau ėmėsi veiksmų, kad tokia aukcionų dalyvių savivalė būtų pažabota.

Tikimasi, kad problemą dalinai padės spręsti techninės priemonės, ribojančios galimybę stipriai vienu kartu didinti kainą.

„Bendradarbiaujant su Registrų centru, tai bus įdiegta artimiausiu metu“, - teigia G. Gurauskaitė.

Anot jos, Turto bankas taip pat yra inicijavęs teisės aktų pakeitimus, kurie tokiais atvejais, kai aukcionas laimimas pasiūlius itin didelę kainą, o objektas vėliau neįsigyjamas, leistų grąžinti kitiems aukciono dalyviams registracijos mokestį.

Šis mokestis priklauso nuo objekto ir siekia nuo kelių iki kelių šimtų eurų.

Dalyvis, kuris laimėjo aukcioną, tačiau atsisako įsigyti objektą, netenka sumokėto registracijos mokesčio, taip pat garantinio įnašo - 10 proc. nuo pradinės objekto kainos.

Minimo pirties aukciono atveju milijoninį pasiūlymą pateikęs dalyvis prarado 2 600 eurų garantinį įnašą.

Turto bankas, remdamasis galiojančiais teisės aktais, neskelbia taip aukcioną žlugdančių dalyvių duomenų, nors tai ir galėtų tapti savotiška drausminančia priemone.

Pastaruoju metu Smiltynė, kurią Klaipėdos miestas turi planų paversti kurortine teritorija, sulaukia vis daugiau dėmesio.

Čia suaktyvėjo ir nekilnojamojo turto rinka. Verslininkai renovuoja esamus objektus, atstato buvusius. Šiuo metu kaip tik vykdoma Smiltynės kurhauzo rekonstrukcija.

Kelis nekilnojamojo turto objektus aukciono būdu parduoda ir Turto bankas.

Pakartotinai vykstantis minėtos buvusios pirties pastato aukcionas vėl sulaukia dėmesio. Antradienio vidurdienį didžiausia aukcione pasiūlyta kaina buvo 27 600 eurų. Aukcionas baigsis rugpjūčio 11 d. 13.59 val.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder