„Ambicingas projektas sostinės centre sparčiai kyla – darbai vyksta netgi greičiau nei planuota. Jį projektavę architektai pirmą kartą gyvai aplankė statybvietę ir susipažino su geriausio ir patraukliausio verslo centro Lietuvoje statybų eiga“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
Susitikimai su architektais kas savaitę vyksta nuotoliniu būdu, o šio vizito tikslas – apžiūrėti konstrukcijas prieš pradedant montuoti fasadą. Jo montavimas bus pradėtas kitų metų pradžioje.
Nuo koncepcijos iki konstrukcijų
Ludovico Lombardi, ZHA direktoriaus pavaduotojas, kalba, kad apsilankyti verslo centro statybose ir įvertinti kokybę yra svarbu keliais aspektais.
„Architektams visada svarbus metas, kai projektas iš brėžinių pradeda virsti realiu statiniu. Apsilankę Vilniuje pamatėme, kaip sparčiai vyksta šio pastato statybos – apėjome abu virš žemės iškilusius aukštus. Įsitikinome, kaip preciziškai dirba rangovai, kokios kokybiškos medžiagos naudojamos“, – teigia L. Lombardi.
Statybų progresas architektams padeda suprasti, ar jų sumanymai įgyvendinami taip, kaip suplanuota, be to, realus vaizdas gali nulemti ir tam tikrus projektinius pakeitimus. Apžiūrėję vidaus erdves architektai gali geriau matyti interjero sprendimų išpildymą.
Vilniaus architektūrinio veido formavimas
ZHA vyresnysis partneris Michele Salvi pabrėžia, kad jiems labai malonu vystyti šį ambicingą projektą Lietuvos sostinėje.
„Vilnius yra labai europietiškas miestas, kartu turintis savitą kultūrinį braižą. Čia matome skirtingų architektūrinių ir kultūrinių sluoksnių mišinį. Mums, kaip architektams, labai įdomu projektuoti pastatus Lietuvos sostinėje. Džiaugiamės, kad turime galimybę prisidėti prie Vilniaus architektūros kūrimo“, – kalba M. Salvi.
Apie 10 tūkst. kv. metrų stiklinis verslo centro fasadas suprojektuotas taip, kad tarsi atspindėtų judesį, jame nėra jokių tiesių linijų. Tai – unikalus architektūrinis sprendimas, kurio įgyvendinimas yra tam tikras iššūkis statytojams. Pasak architektų, šį sprendimą įkvėpė šalia esančių Sporto rūmų stogo forma.
„Pastato konstrukcijos sumanymas kilo apžiūrėjus erdves ir pamačius Sporto rūmus. Jų stogas yra tarsi bangos formos. Norėjome šį judesio momentą perteikti ir savo projekte, todėl visas fasadas yra lenktas, nėra tiesių linijų, balkonai ir terasos yra išlenkti. Žinoma, tiesioginės sąsajos tarp pastatų nėra, tačiau pamatyti idėjos tęsinį galima“, – pasakoja L. Lombardi.
Dėmesys žaliosioms erdvėms
Pasaulinės tendencijos rodo, kad verslo centrų darbuotojai nori ne tik patogių darbo vietų, bet ir poilsio zonų, kuriose galėtų leisti laisvalaikį. Pasak L. Lombardi, verslo centre Vilniuje daug dėmesio bus skirta atvirosioms erdvėms, kiekvienas biuras turės terasas arba balkonus. Bendras jų plotas sieks daugiau nei 5 tūkst. kv. m.
Beveik 24 tūkst. kv. metrų ploto verslo centro viduje suplanuotas ir žiemos sodas su atskira ekosistema. Tai prisidės prie kokybiško erdvių išpildymo. Aplink verslo centrą taip pat bus sukurtos žaliosios erdvės, želdynams numatyta skirti ne mažiau kaip 4 320 kv. m.
Viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsivers vaizdai į Gedimino pilį ir senamiestį, bus įrengtas sporto klubas ir du baseinai – vienas iš jų vaikams. Pastatas bus A++ energinės klasės ir atitiks žaliųjų pastatų standartus. Jo poreikiams bus naudojama tik žalioji energija.
Verslo centro statybas planuojama baigti 2025 m. II ketv., investicijos į projektą sieks 60 mln. eurų.
Naujasis verslo centras bus Rinktinės g. įsikūrusio verslo kvartalo „Business Stadium“ centrinis pastatas. Šiame kvartale „Hanner“ jau yra išvysčiusi tris verslo centrus – „Business Stadium West“, „Business Stadium North“ ir „Business Stadium North East“, taip pat – „Courtyard by Marriott“ viešbutį. Verslo kvartale iš viso bus įrengta daugiau kaip 100 tūkst. kv. m biurų.
Rašyti komentarą