Komisiją pariteto (lygybės) pagrindais turėtų sudaryti verslo ir valdžios atstovai.
Ministro pirmininko pasiryžimas rimtai mažinti perteklinę biurokratijos naštą, stabdančią verslo projektus, ir aktyviai bendradarbiauti su verslu teikia vilčių, jog į verslą bus žiūrima kaip į tikrą socialinį partnerį, o ne kaip į priešininką.
Prieš porą mėnesių kilusi visuomenės pasipiktinimo biurokratija banga atskleidė, kad teikiant prioritetą užsienio investicijų pritraukimui, vietinių verslų poreikiai neretai būna pamiršti.
Nepakankamas dėmesys šalies įmonių investicijoms bei sudėtingi, pertekliniai administraciniai reikalavimai varžo iniciatyvas, galinčias prisidėti prie šalies augimo ir bendros gerovės.
Verslo bendruomenė, reaguodama į situaciją, inicijavo visuomeninę kovos su pertekline biurokratija iniciatyvą – Efektyvios valstybės komisiją (EVK).
Sulaukusi keliasdešimties verslo kreipimųsi, EVK jau turi platesnį vaizdą, kur slypi pagrindinės biurokratizmo šaknys ir kaip su jomis kovoti.
Teritorijų planavimas, žemės paskirties keitimas, statybų leidimų išdavimas ar finansinės technologijos – tai tik kelios sritys, kuriose aiškiai matomas giliai įsišaknijęs biurokratizmas.
„Visi Komisijos gauti atvejai yra unikalūs, vis dėlto, matome, kad tarp pareiškėjų dominuoja smulkių ir vidutinių įmonių atstovai.
Manome, kad tai yra svarbu išgirsti, nes mažesni verslai neturi tiek resursų ir įtakos savo problemas iškelti į viešumą ar eiti ilgą teisinį kelią ginčijantis su valstybės institucijomis.
Nors šie verslai yra mūsų ekonomikos stuburas, iš gautų atvejų matome nemažai nusivylimo sistema“, – teigė Efektyvios valstybės komisijos pirmininkas Andrius Romanovskis.
EVK ne tik analizuoja gautus pranešimus, tačiau ir pati imasi iniciatyvos dalį atvejuose nurodytų problemų spręsti tiesiogiai su valstybės institucijomis.
„Jau buvo surengtas susitikimas su ESO, ten sprendėme labai konkrečius, čia ir dabar skaudančius klausimus. Taip pat turime darbinį kanalą su VMI, ten ruošiamės taip pat teikti komisijoje iškeltas problemas. Kol kas džiaugiamės institucijų geranoriškumu, noru bendradarbiauti ir tikimės, kad tai tęsis toliau“, – atskleidžia EVK pirmininkas.
Vis dėlto, EVK pirmininko teigimu, siekiant efektyviai spręsti perteklinio reguliavimo problemas, yra būtinas bendradarbiavimas su Vyriausybe.
„Verslas gali ir daro daug - renkame atvejus, esame arčiau problematikos, kas leidžia lengviau įsigilinti į situacijas, bet vienas lauke - ne karys. Kaip ir gynyba, tai yra visų reikalas, todėl bendri veiksmai čia būtini“, – pabrėžia Andrius Romanovskis.
Efektyvios valstybės komisija primena, kad perteklinio reguliavimo atvejus turi galimybę teikti ne tik verslininkai, bet ir valstybės tarnautojai. Tai galima padaryti www.strigebiurokratijoje.lt puslapyje užpildžius atvejo teikimo formą.
Rašyti komentarą