degalų akcizas

Vidutinės degalų kainos Lietuvoje mažėjo ketvirtą savaitę ir išlieka pigesnės nei Lenkijoje

Pastarąją savaitę benzino kainos Lietuvoje sumažėjo 0,3 proc., tuo tarpu dyzelino – 0,9 procento. Tai ketvirta savaitė iš eilės, kai vidutinės degalų kainos Lietuvoje mažėjo, skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).

LEA duomenimis, gegužės 20-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,44 Eur/l, o vidutinė benzino kaina siekė 1,52 Eur/l.

Per savaitę benzino vidutinės kainos sumažėjo visose Baltijos šalyse ir Vokietijoje 0,3–2,3 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,1 procento. Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,56 Eur/l ir yra 0,04 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje.

Dyzelino vidutinės kainos visose Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Vokietijoje per savaitę sumažėjo 0,1–1,7 procento. Dyzelino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,56 Eur/l ir yra 0,12 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje dyzelino vidutinės kainos yra atitinkamai 1,54 Eur/l ir 1,60 Eur/l.

Vidutinės benzino kainos visose lyginamose valstybėse dabar yra 1–9 proc. didesnės nei buvo prieš dvylika mėnesių, o dyzelino vidutinės kainos dabar 3–16 proc. didesnės nei pernai tuo pačiu metu.

ES šalyse degalai praėjusią savaitę taip pat atpigo: benzino vidutinė kaina sumažėjo 0,6 proc., o dyzelino – 0,7 procento. Palyginti su ES šalių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina mažesnė 14,2 proc., o dyzelino – 11,5 proc.

Gegužės mėn. (1–22 d.) Lietuvoje sumažėjo ir didmeninės degalų kainos: benzinas atpigo 0,06 Eur/l, dyzelinas – 0,03 Eur/l.

LEA primena, kad per balandžio mėnesį didmeninė benzino kaina padidėjo 0,01 Eur/l, o dyzelino sumažėjo 0,04 Eur/l. Per kovą – benzino kaina padidėjo 0,07 Eur/l, o dyzelino sumažėjo beveik 0,11 Eur/l.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder