Kroviniai į VMG grupės gamyklą N. Akmenėje pradėti gabenti geležinkeliu

VMG grupė Akmenės LEZ atveria jau trečią gamyklą – investicijos siekia 100 mln. eurų

Lietuvos kapitalo investicijų grupė VMG, nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“ ir investicijų bendrovės „Braitin“ valdomas fondas „Baltic Industrial Fund II“ Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) trečiadienį atvers tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų gamyklą. 

Tai yra pirmoji tokia gamykla Baltijos šalyse ir trečioji Europoje. Joje planuojama sukurti apie 200 naujų darbo vietų, o investicijos į pirmą projekto etapą sieks apie 100 mln. eurų, pranešė VMG grupė.

Nuo 2020 metų Akmenės LEZ grupė atidaro jau trečią gamyklą.

Vienintelis VMG grupės akcininkas ir investuotojas Sigitas Paulauskas teigė, kad tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų paklausa pastaruoju metu auga dėl Europos žaliojo kurso bei augančios Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkos, kur šiuo metu apie 30 proc. naujų pastatų statomi iš tvarių statybos konstrukcijų.

„Dabar, kai šiuos gaminius pradėsime gaminti Lietuvoje, tai sukuria galimybę padaryti proveržį tiek stringančioje pastatų renovacijoje, tiek taršias tradicines statybines medžiagas – plieną ir betoną, keičiant organinėmis, tokiomis kaip mediena", – pranešime teigė S. Paulauskas.

Gamykloje bus gaminama sluoksninė lukštų mediena, dvitėjinės sijos, statybinės medžio drožlių plokštės: jos metiniai pajėgumai – 120 tūkst. kub. metrų  lukštų medienos, 15 mln. tiesinių metrų sijų ir 200 tūkst. kub. metrų plokščių.

VMG grupės atstovai rugpjūtį BNS teigė, kad gamykloje iki 2025 metų bus įdirbinta apie 350 žmonių, o investicijos turėtų siekti 140 mln. eurų.

VMG grupė Akmenės LEZ veiklą pradėjo 2020 metais, kai ten atidarė medienos drožlių plokščių gamyklą. Į ją investuota apie 150 mln. eurų ir sukurta per 170 naujų darbo vietų. 

2022 metų rudenį veiklą pradėjo „VMG Akmenės baldai“, o šiemet rugpjūtį gamykla oficialiai atidaryta, į ją grupė investavo 82 mln. eurų, o iki metų pabaigos ten bus sukurta 200 naujų darbo vietų. 

VMG grupės įmonėse Akmenės rajone iš viso dirba apie 500 darbuotojų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder