Didesnės paramos vaikų vasaros poilsiui tėvai nepajuto

Klaipėdos miesto savivaldybė šiais metais trečdaliu padidino finansavimą vaikų vasaros poilsio programoms. 300 tūkst. Eur paskirstyta 119 vaikų vasaros stovyklų organizuoti, tačiau tiek tėvai, tiek stovyklų organizatoriai teigia, kad parama yra beveik nejuntama.

„Didindami finansavimą siekiame, kad kuo daugiau klaipėdiečių vaikų sulauktų kokybiško užimtumo vasarą, taip pat svarbu, kad vaikų užimtumas kartu yra ir žalingų įpročių prevencija. Girdime tėvelių lūkesčius - gyventojams aktuali ir pakankama stovyklų pasiūla, ir užimtumo turinys, ir priimtinos kainos.

Savivaldybės skiriamas finansavimas vaikų vasaros poilsio organizatoriams atveria galimybes pasiūlyti įvairesnes programas, įdomias veiklas, draugiškesnes kainas, bus ir visiškai nemokamų stovyklų", - sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus Savivaldybės išplatintame pranešime.

Beveik trečdalis stovyklų vaikus kvies jau šį mėnesį, kitos pamainas planuoja liepą ar rugpjūtį.

Stovyklų pobūdis įvairus: veiks meninės, sportinės, pažintinės, saviugdos, gamtotyrinės, sveikatingumo, kalbų, kultūrinės, edukacinės ir kitų krypčių stovyklos, tiek dieninės, tiek su nakvyne.

15 stovyklų šią vasarą vaikams pasiūlys nemokamą užimtumą.

Brangiausios kino, inžinerijos, šokių, jėgos aitvarų stovyklos kainuoja 400-520 Eur.

Savivaldybės dalinį finansavimą gavusios stovyklos bendrai per vasarą užimtumą planuoja pasiūlyti beveik 6 000 vaikų. Pernai Savivaldybės finansavimą gavusios stovyklos priėmė apie 4000 vaikų.

Vaikų vasaros stovyklos
Redakcijos archyvo nuotr. Dauguma Klaipėdos mieste organizuojamų stovyklų yra dieninės, užtikrinančios vaikų užimtumą darbo valandomis.

Perki katę maiše

Tėveliai, pageidaujantys, kad jų vaikas lankytų pasirinktą Klaipėdos savivaldybės iš dalies finansuotą stovyklą, turi kreiptis tiesiogiai į stovyklos organizatorių dėl registracijos.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Laura Tarozienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tokia tvarka nėra aiški ir gera. „Registracija yra neaiški, tiesiog perki katę maiše ir nežinai, ar pateks vaikas į stovyklą, ar ne.

Klaipėdos rajono savivaldybės sistema yra patogesnė, ten vaikai registruojami į stovyklas internetu ir gauni pranešimą, kelintu numeriu vaikas užregistruotas, gali matyti, kaip juda eilė. Daugiau skaidrumo", - palygino pašnekovė.

Pasak Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės, nors Klaipėdos savivaldybė šiais metais skyrė daugiau lėšų ir finansuoja didesnį skaičių vaikų vasaros stovyklų, tačiau tai vis dar neišsprendžia vaikų užimtumo vasarą problemos.

„Realiai Savivaldybės paramą stovyklų organizatoriai skiria daugiausia inventoriui, vadovų atlyginimams, maitinimui, o stovyklų kainos išlieka gana aukštos, o patekti į nemokamas ar pigiausias yra gana sudėtinga. Tad tėvai kaip ir nepajunta tos paramos“, - teigė L. Tarozienė.

Vaikai gyvena ant asfalto

Moteris pasakojo pati auginanti tris vaikus. „Du vaikai šią vasarą dalyvaus stovyklose, tačiau būtent tose, kurias organizuoja jų visus metus lankomų būrelių vadovai.

Vienas vaikas lanko robotikos būrelį ir dalyvaus to būrelio vasaros stovykloje. Ji kainuos 200 Eur. Kitas vaikas yra įsitraukęs į jaunųjų šaulių gretas ir šią vasarą pirmą kartą dalyvaus jaunųjų šaulių vasaros stovykloje. Šios stovyklos kaina tikrai nedidelė, keliasdešimt, gal 30 eurų. Stovyklos dalyviai ne tik aktyviai leis laiką, sportuos, bet ir gaus karinių žinių", - pasakojo L. Tarozienė.

Pašnekovė sakė, kad mielu noru leistų vaikus į daugiau skirtingų vasaros stovyklų, tačiau pagrindinė kliūtis išlieka finansai.

„Stovyklos pamaina trunka 5-7 dienas ir kainuoja vidutiniškai 150-250 Eur. Augindami tris vaikus tikrai negalime sau leisti tokių išlaidų“, - sakė pašnekovė.

L. Tarozienės nuomone, Klaipėdos mieste apskritai trūksta veiklos vaikams vasarą. „Jeigu tėvai neatostogauja, vaikai vasarą gyvena ant asfalto. Dėl to dažnai kyla daug rūpesčių“, - kalbėjo Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė.

Neatsižvelgia į vaikų skaičių

Aštuonerius metus stovyklas vaikams organizuojantis Paulius Dragūnas šią vasarą planuoja net keturias aktyvaus laisvalaikio ir kūrybiškumo skatinimo stovyklos „Dragūnas Happy Kids“ pamainas kaimo turizmo sodyboje Klaipėdos rajone.

„Mano stovyklos yra labai didelės, jose dalyvauja keli šimtai vaikų. O Savivaldybė, skirdama paramą, į tai neatsižvelgia. Maksimalus skiriamos paramos dydis yra 4 tūkst. Eur, nepriklausomai, ar stovykloje dalyvauja 20, ar 200 vaikų. Manau, kad stovyklų paraiškų vertinimo kriterijai yra tobulintini, nes juk akivaizdu, kad kuo daugiau vaikų, tuo didesnės išlaidos ir sudėtingesnė organizacija, o pusę vertinimo balų sudaro visokie tikslai, uždaviniai ir misijos, ką galima labai gražiai aprašyti su dirbtinio intelekto pagalba“, - komentavo P. Dragūnas.

Pašnekovas teigė, kad didžiąją dalį Savivaldybės gautos paramos išleis inventoriui įsigyti bei vaikų maitinimui. „Žinoma, kad ir mažesnė parama, nei prašiau, yra geriau negu nieko, tačiau ji tikrai ne itin sumažina stovyklos kainą tėvams“, - kalbėjo vienas iš vaikų vasaros poilsio stovyklų organizatorių.

Sistemą tobulins

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Reda Saukantienė paminėjo, kad, siekiant gerinti paslaugas, planuojama įdiegti Dalinio finansavimo programų paraiškų teikimo informacinę sistemą, kurioje teikėjai galės teikti paraiškas daliniam finansavimui gauti.

„Taip pat bus priimti sprendimai dėl registracijos į vaikų vasaros poilsio programas“, - sakė pašnekovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder