Giedrius Drukteinis: lietuviai elgiasi kaip žydai, o ne kaip krikščionys

Seimą šturmuos medikai, sportininkai, pranešėjas ir stiliaus guru. Ką rinkti?

(11)

Artėjant Seimo rinkimams, pasirodo naujų veidų. Ne visos partijos jau paskelbusios savo rinkiminius sąrašus, tačiau paskelbtuose galima aptikti visiškai naujų, bet visuomenėje populiarių asmenybių.

Socialdemokratams Naujininkų-Rasų vienmandatėje atstovaus sąraše trečiuoju numeriu įrašyta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė. 

Gerokai pralenkusį Seimo senbuvį Algirdą Sysą, kadaise atėjusį į Seimą taip pat iš profsąjungų.

O Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje socdemams atstovaus vėlgi naujokas - etiketo žinovas, knygų autorius Giedrius Drukteinis. 

Visuomenės pažįstamas ir iš TV laidų, vien feisbuke turintis 3,2 tūkst. draugų bei 13 151 stebėtojų. 

Tačiau kuo socialdemokratiška etika - priimtinos manieros pagal protokolus, tinkamas aprangos kodo, gėrimų ir t.t. pasirinkimas skiriasi nuo Seimo nario liberalo Armino Lydekos pamokymų? Irgi apie protokolus, „dreskodus" ir t.t.

Matyt, kažkuo skiriasi, nes A.Lydeka pastaruoju metu labiau domėjosi ne aprangos stiliais, bet užsienio politika. 

O G.Drukteinis, sprendžiant iš feisbuke vartojamos leksikos („karoče, tipo, restikas, lochas, įpiso iš fliažkės samagono, suplojo šaibų"), taikys į itin atsipalaidavusį elektoratą. 

Kažin, ar paisantį „dreskodų". Kita vertus, G.Drukteinis, jei pateks į Seimą, bent pamokys politikos naujokus, kaip pozuoti fotografams.

Pvz., „Nesišypsok. Didžiausia ubago klaida - gaili, nenatūrali, išspausta šypsena nuotraukoje", „nebūk vienas iš tų lietuviškų menininkų, atsiimančių apdovanojimus ir atrodančių taip, kad akivaizdu 20 eurų banknotas jiems būtų arčiau širdies nei kažkokia „Sidabrinės gervės" statulėlė".

Tiesa, būsimasis politikas užsimena ir apie socialdemokratiją. Esą, kai žmona klausia socialdemokrato, kada valgys, jis dažniausiai atsako, kad „poryt pusę aštuonių, nes socialdemokratai dirba".

Į Seimą - ir olimpinė čempionė

Vienmandatėse socialdemokratams taip pat atstovaus medicinos profesorius Saulius Čaplinskas. Daug metų vadovavęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui.

Į politiką su socialdemokratais pasuko geriausia mūsų penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. 

Pasaulio, olimpinė bei 4 kartus Europos čempionė netrukus dalyvaus Paryžiaus olimpiadoje, kur tikisi laimėti bronzą. 

O rudenį tikėtina laimės ir Seimo rinkimus. Kaip kadaise tą padarė olimpinis čempionas, liberalas Virgilijus Alekna.

Rinkėjai mielai renka į valdžią nusipelniusius sportininkus. Stipriausias pasaulyje žmogus, buvęs liberalas Žydrūnas Savickas, dabar kaip Regionų partijos atstovas dirba Molėtų rajono savivaldybės taryboje. 

Alytaus miesto savivaldybės ankstesnės kadencijos taryboje dirbo krepšininkas, treneris Tomas Pačėsas, o Kauno savivaldybės taryboje - žalgiriečiai Gediminas Budnikas ir Romas Venzbergas.

Seime darbavosi ir dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos pirmininkas Vydas Gedvilas.

Tik pastaruoju metu sumažėjo menininkų. Paskutinis atlikėjų antplūdis buvo tada, kai Seimą šturmavo Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partija. Tik niekas per daug neprisikėlė.

„Koronos" veidai

Pandemija paryškino ir kai kuriuos medikus. Jau minėtas profesorius S.Čaplinskas aiškino, kaip teks susigyventi su koronavirusu, o Sauliaus Skvernelio demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" sąraše matysime Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorę Rolandą Lingienę. 

Per kovido pradžią vos ne kasdien matytą TV eteryje ir feisbuke turinčią 1,9 tūkst. stebėtojų. Sąraše trečiuoju numeriu įrašyta buvusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Į politiką su S.Skverneliu pasuko ir Kauno valstybinio muzikinio teatro direktorius Benjaminas Želvys bei jau mirusios dizainerės, nuomonės formuotojos Agnės Jagelavičiūtės mama Nijolė Jagelavičienė. 

Daug metų Vilniaus savivaldybės taryboje dirbanti N.Jagelavičienė yra ganėtinai populiari tarp jaunųjų „influencerių". 

Tad partijos ieško įvairiausių būdų pritraukti kuo daugiau jaunimo. Jei ne su garsiais sportininkais, tai su aprangos, madingų rankinių ir t.t. žinovais ar jų mamomis.

Mažylis ir pranešėjas

Su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKDP) į Seimą irgi eina žvaigždė. Buvęs europarlamentaras, VDU profesorius Liudas Mažylis. 

Vasario 16-osios Akto originalo radėjas, feisbuke turintis 2,9 tūkst. stebėtojų ir per partijos vidinį reitingavimą atsidūręs 15-oje sąrašo vietoje, kai partijos ir Seimo veteranė Vilija Aleknaitė-Abramikienė  savo kolegų nureitinguota į 33-ą poziciją.

Partija taip pat nepasikliauja menininkais. Operos solistas Vytautas Juozapaitis nureitinguotas į 35-ą vietą. 

Ši partija taip pat nejaučia sentimentų ir buvusiai Dalios Grybauskaitės patarėjai, knygos apie D.Grybauskaitę autorei Daliai Ulbinaitei. 

Pastaroji sąraše įrašyta 38-uoju numeriu. Matyt, nauji laikai turi ir naujus herojus. Juolab, kai buvusi D.Ulbinaitės šefė nesiruošia grįžti į aktyvią politiką.

Lietuvos liberalų sąjūdžio rinkiminiame sąraše įrašytas ir apie tris dešimtmečius VSD tarnavęs Tomas Gailius. Knygos „Pranešėjas ir Prezidentas" herojus. 

Kandidatuosiantis Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje. T.Gailiui, turėjusiam pranešėjo statusą, vis vien teko pasitraukti iš VSD, kai išaiškėjo, jog būtent jis informavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą apie esą netinkamą VSD vadovybės elgesį. 

Mat per šalies prezidento rinkimus 2019 m. VSD darbuotojai tikrino kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką. Pats G.Nausėda tai iki šiol vadina pasakomis.

Komentuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga RUGINIENĖ:

Apsisprendimas eiti į Seimą buvo labai ilgas. Gal jau ketverius metus mane įvairios partijos bandė įkalbėti ir aš vis sakydavau „ne". 

Nes mačiau, kad ir profesinėse sąjungose buvo daug ką nuveikti. Ir yra ką nuveikti, bet dabar tiesiog jaučiu, kad Lietuvoje jau per daug tos liberaliosios ir dešiniosios krypties, žmonės nuo to iš tiesų pavargo.

Tai, kas vyksta pastarąją Seimo kadenciją, išsekino žmones. Aš tai matau iš samdomų darbuotojų taško. 

Labai sekina tos begalinės pradėtos ir neužbaigtos reformos, kurios veda į niekur, tik suteikia neviltį ir daugybė darbuotojų jau nuleido rankas.

Tokia situacija yra ir švietime, ir sveikatos apsaugoje, todėl galvoju, kad nėra ko man sėdėti. Man jau daug metų sakydavo - va, tu čia tik kritikuoji, kalbi, o pabandytum pati padaryti! 

Na, tai aš nusprendžiau, kad, galbūt, mano vertybės ir idėjos pasitarnautų jau iš kitos pusės, kad man jau būtų galima įgyvendinti tam tikrus sprendimus, kurių aš iš tikrųjų turiu, tad eisiu į Seimą su konkrečiais darbais.

Tiesa, politikai pasitikėjimo žmonėms kažkodėl nekelia. Bet galbūt tai yra pačių politikų problema, kada mes girdime visokias negražias istorijas, kai politikai patys žemina savo vardą. Aš atsimenu, kai atėjau į profesines sąjungas, buvo lygiai tas pats. 

Aš atėjau į tokią terpę, kur žmonės absoliučiai netikėjo profesinėmis sąjungomis ir netikėjo, jog kažkas gali jose dirbti ir gero padaryti. 

Buvo ganėtinai neigiama nuomonė susiformavusi. Teko labai pasistengti, kad įtikintume bent dalį visuomenės, jog profesinės sąjungos yra aukštesniųjų darbo standartų pagalbinis įrankis.

Matyt, lygiai tas pats ir su politika. Turi ateiti sąžiningi žmonės ir jie turi sudaryti kritinę masę. 

Dėl to daugelį metų raginau žmones balsuoti ir rinkti ne pagal emocijas, bet pasidomėti, ką tie žmonės veikia ir ką nuveikė. 

Jeigu pasisektų mūsų politinėje sistemoje, kad žmonės iš tikrųjų išrinktų sąžiningesnius, tai gal pavyktų ir pačią politinę sistemą daugiau priartinti prie žmonių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder