A. Dulkys: revakcinacijai nuo COVID-19, panašu, užteks vienos vakcinos dozės

Praėjus beveik pusei metų, kai šalyje buvo nuo COVID-19 paskiepyti medikai, vis aktualesnis tampa revakcinacijos klausimas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, vykdant gyventojų revakcinaciją, panašu, jog užteks vienos vakcinos dozės.

„Tai revakcinacijai jau ruošiamės, matome, kad tam mums reikės truputėlį ir kai kurių teisės aktų pakoregavimo. Bet iš principo pagrindinė žinutė, kad pasitardami ir su specialistais, ir sekdami naujausią informaciją judame to link, kad revakcinacijai, panašu, užteks vienos dozės“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį teigė A. Dulkys.

Visgi ministras pripažino kol kas negalintis atsakyti, kiek laiko praėjus nuo dviejų vakcinos dozių bus reikalinga revakcinuotis. Pasak jo, siekiant tai išsiaiškinti, reikės atlikti tam tikrus tyrimus.

„Dabar labai tiksliai ir negalėčiau atsakyti. Pati situacija su vakcinomis, viskas įvyko taip greitai, kad kai kuriems tyrimams dar reikia laiko. Ir dabar mokslininkai mato tas pirmąsias patirtis“, – sakė A. Dulkys.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder