Agnė Širinskienė: piariškai grakščiu pavadinimu bandoma įteisinti santuoką
Jos teigimu, dalis įstatymo projekte esančios medžiagos yra pateikta iš Santuokos instituto, todėl, akcentuoja A. Širinskienė, tokiu būdu mėginama piariškai grakščiu pavadinimu įteisinti vienos lyties asmenų santuoką.
„Kuo daugiau skaitai projektą, tuo daugiau klausimų kyla, nes išties atskiri gabalai yra nukopijuoti nuo santuokos instituto. Pripažinimas negaliojančia civiline sąjungą turi taip pat tokias pat pasekmes kaip santuokos nutraukimas. Tai panašu, kad kolegos kitu pavadinimu, piariškai grakščiu, bando tiesiog įteisinti santuokas“, – antradienį Seime žurnalistams teigė A. Širinskienė.
Jos teigimu, didžiausias diskusijas kelia tai, kad teisinio santykio turinys atitinka santuokos ir šeimos rėmus, todėl, A. Širinskienės nuomone, veikiausiai įstatymo projektas parlamentarų pritarimo nesulauks.
„Nėra svarbu, kokia įstatymo kodekso forma yra priimamas sprendimas, yra svarbus teisinio santykio turinys. Teisinio santykio turinys šiuo atveju iš esmės yra atitinkantis santuokos ir šeimos rėmus. Tai ir kelia didžiausias diskusijas ir, matyt, laukia nepritarimo“, – teigė Seimo narė.
Kita vertus, A. Širinskienė neabejoja, kad ekonominiai vienos lyties asmenų klausimai privalo būti sprendžiami, tačiau, pažymi parlamentarė, tai neturėtų būti susiję su santuoka ar šeima.
„Iš esmės turėtų išlikti ūkinis santykis, kuris užtikrina ekonominių klausimų sprendimą, galbūt kompromiso vardan būtų galima kalbėti apie tai, kad bendrą gyvenimą registravę žmonės įgyja artimųjų statusą, bet visi dalykai, kurie susiję su santuoka, su šeima, turėtų būti už tokio reguliavimo ribų“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad, tvirtinant Seimo pavasario sesijos darbų programą, užvirė aštrios diskusijos dėl siekio į ją įtraukti Partnerystės įstatymą. Seimo narė Agnė Širinskienė iš pavasario sesijos darbotvarkės pasiūlė išbraukti visuomenėje nevienareikšmiškai vertinamą Partnerystės įstatymą, argumentuodama, kad Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste nereikia skaldyti visuomenės. Partnerystės įstatymo projekto iš pavasario darbotvarkės išbraukti nepavyko.
Prieš metus ši iniciatyva nesulaukė parlamentarų paramos ir neįveikė pateikimo stadijos. Tuometį įstatymo projektą sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.
Seime pirmadienį pristatytas, valdančiųjų teigimu, kompromisinis variantas – Civilinės sąjungos įstatymo projektas.
Rašyti komentarą