Ar R. Karbauskio ir S. Skvernelio keliai išsiskirs? (1)

Apie galimybių pasą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, Saulių Skvernelį ir darbą opozicijoje – laidoje „Alfa taškas“ pokalbis su Europos Parlamento nariu, Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu.

Paklausus, kur praleido ne vieną mėnesį, kada jo neteko matyti viešojoje erdvėje, V. Uspaskichas atskleidė, kad buvo išvykęs į Rytus, kur ilsėjosi, sportavo ir atgavo jėgas:

„Buvau Rytuose, ten, kur saulė šviečia, tai darau dažnai, kokius penkerius metus.

Kiekvieną žiemą važiuoju ten, kur galima pamedituoti, pasportuoti.

Anksčiau reikėdavo grįžti kas mėnesį į Strasbūrą, į posėdžius, turiu atlikti rinkėjų patikėtą pareigą, bet šiuo laikotarpiu, kada yra karantinas, yra sukurta galimybė dirbti nuotoliniu būdu ir labai džiaugiuosi, net ir nenoriu, kad kuo greičiau baigtųsi karantinas. Buvau daug kur, džiaugiuosi, kad turėjau tokią galimybę.“

Galimybių pasą jis vertina dvejopai. Pasak politiko, tokia iniciatyva turės ir teigiamų pasekmių, tačiau privalu išvengti diskriminacinių apraiškų:

Galimybių paso pavadinimas diskriminuoja, kas turės, tas turės galimybių, kas ne, tas neturės.

"Pats pavadinimas diskriminuoja žmogų. Pasas turi būti informatyvus, suteikti informacijos apie žmogaus skiepą, persirgimą, testą. Reikia kitaip pavadinti pasą.

Aš nesu prieš tą pasą, jis turi ir pliusų, bet jis tikrai neturi turėti jokių diskriminacinių požymių tiems, kurie nenori skiepytis. Aš nenoriu skiepytis, tai neturi būti priverstinis dalykas.“

V. Uspaskichas teigia, kad mato priežasčių, kodėl dabartinis opozicijos lyderis S. Skvernelis norėtų palikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą bei sukurti naują politinį vienetą:

„Aš galvoju, kad, kai ateis laikas, jie (R. Karbauskis ir S. Skvernelis – Alfa.lt past.) išsiskirs, nes ne šiaip sau S. Skvernelis nestojo į jų partiją, jis mato save kaip lyderį, kaip traukinio garvežį. Jis, matyt, galvos apie kažką savo.

Su juo apie tai nekalbėjom, bet turi prieiti kažkokį galą. Pabandė Antanas Guoga aptarinėti viešai vidinius dalykus, tai ir nebėra Guogos.

Tai toks dalykas, yra etiniai dalykai, kurie kartais žaidžia daug daugiau negu susitarimai.

Etika, moralė yra labai svarbi, jeigu S. Skvernelis jaus spaudimą ir neturės galimybių priimti savarankiškų sprendimų, kaip lyderis, kaip garvežys jis galvos kažką kita.

Tai yra logiška, aš politikoje nesu naujokas, net tokiose stipriose partijose kaip konservatorių visi vargsta, o po to išsibėgioja.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

Kas atsitiko V. Uspaskichui? Ar po plastinės, ar taip staigiai paseno iš gero gyvenimo?
Loni, 2021-05-04 22:38
Sidebar placeholder