Skaisgirytė: pasitraukti iš BRELL sutarties kartu su Latvija ir Estija būtų patogiau

Asta Skaisgirytė: Rusijos kalbos apie Karaliaučiaus tranzitą – visiška netiesa

Rusijos reakcija į Europos Sąjungos (ES) sankcijas, kurios draudžia tranzitu per Lietuvą į Karaliaučių gabenti plieno ir juodųjų metalų gaminius, yra propaganda ir visiška netiesa, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.

Kovo viduryje paskelbtos sankcijos įsigaliojo praėjusį savaitgalį, tačiau Rusija į jas sureagavo tik po birželio 17-osios, ji kaltina Lietuvą vienašališkais veiksmais ir Karaliaučiaus blokada. Tokią poziciją prezidento patarėja vadina propaganda.

„Nuo šeštadienio stebime labai didelį Rusijos propagandos suaktyvėjimą, teigiant neva Lietuva neva blokuoja Kaliningrado sritį, neva Lietuva neleidžia Kaliningrado tranzito, kas yra visiška netiesa, tačiau propaganda labai aktyvi, todėl prezidentas nori, kad kiti vadovai iš pirmų lūpų išgirstų, kas iš tikrųjų darosi“, – ketvirtadienį LRT sakė A. Skaisgirytė.

G. Nausėda ketvirtadienį dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje, jis, anot A. Skaisgirytės, su kitais vadovais kalbėsis apie tai, kad Lietuvai reikia ES solidarumo, ypač kai Rusija Lietuvai grasina atsakomaisiais veiksmais.

„Kai mums grasinama atsakomosiomis priemonėmis, tai taip, Lietuva norėtų sulaukti ES šalių solidarumo, kuris jau yra parodytas ne vienos šalies ir taip pat ES institucijų, tačiau aptarti tą situaciją prezidentas vis dėlto norėtų“, – sakė A. Skaisgirytė.

Šalies vadovo patarėja primena, kad sankcijos yra ne vienašališkas Lietuvos sprendimas, o nuosekli ir bendra su ES politika tranzito atžvilgiu.

„Kaliningrado tranzitas yra jautrus, susijęs su saugumu tiek Rusijai, tiek Lietuvai, todėl visais aspektais, susijusiais su Kaliningrado tranzitu elgiamės nuosekliai, apgalvotai ir ES lygmeniu jau nuo pat įstojimo į ES, nėra pagrindo tuo abejoti. Kaip ir sankcijų įvedimas, ir terminai nebuvo vienašališkas Lietuvos sprendimas, tai buvo ES sprendimas, todėl ir jų įgyvendinimas buvo eurosąjunginis“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Lietuvos muitinės duomenimis, kovo 15-ąją priimtame ketvirtajame ES sankcijų pakete Rusijai įvesti ribojimai rusiškam plienui ir kitų juodųjų metalų produktams pagal sutartis, sudarytas iki birželio 17-osios, o nuo paėjusio šeštadienio jie negali būti gabenami per Bendrijos šalių teritorijas.

Liepos 10-ąją toks pat draudimas įsigalios cementui, alkoholiui ir kitiems produktams, rugpjūčio10-ąją – angliai ir kitam kietajam iškastiniam kurui, o nuo gruodžio 5 dienos – ir rusiškai naftai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder