Bitininkai, kopinėdami medų, nesidžiaugė: pavasarinio pertekliaus nėra

Bitininkai, kopinėdami pavasarinį medų, nesidžiaugė: vidutinis medunešis. Ir kiekvienam skirtingas, priklausomai nuo to, kur aviliai stovėjo. Šį pavasarį bitės, neturėdamos darbo, intensyviai spietėsi ir trikdė medunešį. Puslitris pavasarinio medaus kainuoja 5 eurus – brangiau nei pernai.

Gegužės viduryje pradėjęs kopinėti pavasarinį medų šalpėniškis Virginijus Matikonis baigs birželiui artėjant į pabaigą.

Šiemet jis buvo suplanavęs dalyvauti sostinėje vykusioje mugėje, todėl iš stipriųjų bičių šeimų anksti išėmė medų.

„Pernai buvo geras medunešis, o šiemet – vidutinis, bet nesiskundžiu: yra bičiulių, kurie dejuoja, kad tušti koriai, – dėstė V. Matikonis. –

Šiemet nepalankus pavasaris – bitės, neturėdamos darbo, intensyviai spietėsi, ir tai trukdė medunešiui. Beje, pastarąją savaitę jos irgi tinginiauja, nes augalai nežydi.“

V. Matikonis kalbėjo, jog pavasarį sostinėje medų pardavinėjo po 6 Eur už puslitrį, o dabar – po 5 Eur. „Turime savo pirkėjų, – patikino bitininkas. Turiu 50 bičių šeimų – tai pomėgis, užsidirbu dirbdamas samdomą darbą.“

Bitininkas Nikolajus Gorčiakovas iš Kiškėnų kaimo neprisiminė, kad per jo bitininkavimo metus būtų buvęs toks aktyvus bičių spietimas, o tai atsiliepė medunešiui.

Pirmąjį medų šiais metais N. Gorčiakovas kopinėjo birželio 10 d., o ankstesniais metais – gegužės pabaigoje. „Šiemet tik 30 litrų pirmojo medaus prisukau.

Medunešis buvo ten, kur šilčiau, užuovėja. Antai Margių kaime stovėjusiuose aviliuose radau daugiausia medaus“, – atskleidė pašnekovas. N. Gorčiakovas savo medų pardavinėja iš namų – po 6 Eur už puslitrį, o pernai – po 5 Eur. „Pavasarinis visada brangesnis“, – sakė jis.

„Spiečius ant spiečiaus – taip nėra buvę. Tai silpnino šeimas, pristabdė medunešį, – apgailestavo daugiau nei 30 metų bitininkyste besiverčiantis Kazimieras Kudriavcevas iš Gobergiškės. – Šiemet pavasarinio medaus per pusę mažiau nei anksčiau.

Pernai buvo geras medunešis. Nuostolinga tampa bitininkystė.“

Anot jo, jaunimas beveik nevertina medaus – pirkėjų mažėja.

Be to, atsiranda naujų bičiulių – tikimasi nesunkiai užsidirbti „Įsikūrę sodybose gyventojai irgi įsigyja bičių šeimų negalvodami, kaip sugebės tvarkytis“, – kalbėjo K. Kudriavcevas. Medų jis parduoda iš namų – po 5 Eur už puslitrį, o pernai – po 4,5 Eur.

Gargždų turguje praėjusį šeštadienį buvo daug siūlančiųjų medaus. Jo pasirinkimas didelis: pagal spalvą, skonį, konsistenciją ir kainą.

Pavasarinio medaus puslitris kainavo 5 Eur, o pernykščio – 4 Eur. Atidžiai apžiūrinėdama parduodamą medų viena pirkėja prisipažino nežinanti, ką pirkti.

„Juk apsukrūs bitininkai gali ištirpdyti pernykštį ir parduoti kaip šviežią – net specialistui sunku atskirti“, – atskleidė pašnekovė.

Autorės nuotr.

gargzdai.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder