Vidaus reikalų ministrė su Cichanouskaja aptars baltarusių padėtį Lietuvoje

Cichanouskaja apie sabotažo atvejus Baltarusijos geležinkeliuose: bandoma sutrikdyti Rusijos karinės technikos gabenimą

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja akcentuoja, kad nors Aliaksandras Lukašenka ir yra atsakingas už karą Ukrainoje, Baltarusijos žmonės yra ukrainiečių pusėje.

Pasak jos, nuo karo Ukrainoje pradžios Baltarusijos geležinkeliuose jau įvyko apie aštuoniasdešimt sabotažo atvejų, bandant sulėtinti arba sustabdyti Rusijos karinės technikos gabenimą į Ukrainą.

„Kalbant apie Baltarusijos įsitraukimą į šį karą, turiu pasakyti, kad A. Lukašenka yra pilnai į jį įsitraukęs. Jis suteikė mūsų žemę kaip paleidimo aikštelę Rusijos armijai.

Tačiau A. Lukašenka nėra Baltarusija. Turime atskirti Baltarusijos režimą, kuris tapo kolaborantu šiame kare, ir Baltarusijos žmones, kurie karui nepritaria“, – portalui „Delfi“ duotame interviu teigė S. Cichanouskaja.

„Nuo pat pirmosios karo dienos, pirmą kartą po 2020 metų, šimtai tūkstančių baltarusių išėjo į gatves, net ir žinodami, kad jie gali būti sulaikyti, kankinami kalėjimuose.

Nepaisant to, tai buvo mūsų pareiga parodyti ukrainiečiams, kad esame jų pusėje“, – taip pat atkreipė dėmesį Baltarusijos opozicijos lyderė.

S. Cichanouskajos teigimu, Baltarusijos geležinkeliuose jau įvyko apie aštuoniasdešimt sabotažo atvejų, siekiant sutrikdyti Rusijos karinės technikos gabenimą į Ukrainą.

„Jau įvyko apie aštuoniasdešimt sabotažo aktų Baltarusijos geležinkeliuose, nes Baltarusijos partizanai norėjo sulėtinti arba sustabdyti Rusijos karinę techniką nuo vykimo į Ukrainą. Baltarusijos žmonės siuntė informaciją Ukrainos armijai apie Rusijos karių judėjimą ir turimą įrangą.

Taip pat Baltarusijos žmonės kariauja Ukrainos žemėje“, – sakė ji.

Todėl, pasak Baltarusijos opozicijos lyderės, nors A. Lukašenka dalinasi visa atsakomybe už šį karą, bet Baltarusijos žmonės yra ukrainiečių ir taikos pusėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder