Šurajevas Šimonytė

Dėl premjerės pasisakymų apie Olegą Šurajevą Seimo etikos sargai nepradėjo tyrimo

(2)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė neatsižvelgti į Mišrios Seimo narių grupės seniūnės Agnės Širinskienės prašymą įvertinti, ar premjerės Ingridos Šimonytės pasisakymai apie visuomenininką Olegą Šurajevą neklaidina visuomenės.

Parlamentarės kreipimesi buvo nurodoma, kad 2023 m. kovo 14 d., kai visuomenininkas lankėsi parlamento rūmuose, premjerė, „viešai kalbėdama su O. Šurajevu Seimo plenarinių posėdžių salės prieigose, paskleidė žinią, kad be pastarojo patarimų valstybėje niekas nevyksta“.

„Aš tikrai kviečiu jokio tyrimo nepradėti. Mes net du posėdžius diskutavome dėl gerbiamos Agnės Širinskienės veiksmų. Ji (...) pritempinėjo savo žodžius, ieškodama įvairiausių išsisukinėjimo galimybių“, – posėdžio metu sakė komisijos narys liberalas Andrius Bagdonas.

„Man atrodo, kad čia net nėra ką tirti, nes tai nebuvo net premjerės nuomonė, surašyta feisbuke ar visuomenės informavimo priemonėse. (...) O Agnei linkėčiau baigti šitą temą“, – taip pat pažymėjo politikas.

Kiek kitokios pozicijos laikėsi Mišriai Seimo narių grupei priklausanti parlamentarė Rita Tamašunienė.

„Įdomus jūsų vertinimas. Vienu metu jūs pajuokavimą laikote pajuokavimu, o kitu – parašytas sakinys jau nebe pajuokavimas“, – atkreipė dėmesį R. Tamašunienė.

Politikės nuomone, tiek A. Širinskienė, tiek ir premjerė šioje situacijoje pajuokavo. Visgi, pasak jos, A. Širinskienė buvo įpareigota atsiprašyti, todėl, pasak politikės, tokios pačios sąlygos turėtų galioti ir premjerei.

„Jeigu mes leidžiame pajuokauti, tai vienodai teisingi turėtume visiems pajuokavimams būti“, – akcentavo ji.

A. Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos sargus su prašymu išsiaiškinti, ar premjerės pasisakymai apie O. Šurajevą neklaidina visuomenės.

„I. Šimonytės viešai išsakytas teiginys, kad be O. Šurajevo patarimų esą niekas nevyksta, yra visuomenės priimamas kaip viešas aukščiausio valstybės vadovo patvirtinimas, jog O. Šurajevo statusas yra toks, jog jis nuolat duoda patarimus“, – rašte Seimo etikos sargams nurodė A. Širinskienė.

„Tuo tarpu vertinant teisės aktų registre pateiktą informaciją, yra akivaizdu, kad O. Šurajevas nėra pateikęs jokio patarimo, nėra pareiškęs pastabų ar pasiūlymų teisėkūros klausimais“, – aiškino parlamentarė ir pažymi, kad visuomenininkas neužima ir jokių pareigų valstybės tarnyboje.

Todėl, vertindama rašte išdėstytas aplinkybes, A. Širinskienė nurodė, kad kalbėdama apie O. Šurajevą kaip apie savo patarėją I. Šimonytė galimai paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją.

ELTA primena, kad rugsėjo mėnesį Seimo Etikos ir procedūrų komisija pateikė rekomendaciją parlamentarei A. Širinskienei bei Seimo nariams Dainiui Kepeniui bei Remigijui Žemaitaičiui, pavadinusiems visuomenininką O. Šurajevą premjerės patarėju, atsiprašyti I. Šimonytės bei jos patarėjų komandos. Komisija konstatavo, kad politikai savo pasisakymais ir įrašais socialiniuose tinkluose „paskleidė faktais nepagrįstus ir visuomenę klaidinančius teiginius apie O. Šurajevo einamas pareigas“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder