Dėl verslinės žvejybos draudimo prasideda mūšis Seime (1)

Seime antradienį prieš teikiant Žuvininkystės įstatymo pataisas, numatančias verslinės žvejybos draudimą Kuršių mariose ir vidaus vandenyse, užvirė karšta diskusija tarp šio sprendimo priešininkų ir šalininkų.

„Tris ketvirtadalius Kuršių marių valdo Rusijos Federacija, vieną ketvirtadalį - Lietuva. Kur logika viename ketvirtadalyje drausti žvejybą, kai tuo metu Rusija šito daryti visiškai nesiruošia, nes mokslininkų išvados yra teigiamos, kad žuvų ištekliai nemažėja, o yra pastovūs, tam tikro lygio“, - sakė Šilutėje išrinktas Seimo narys Zigmantas Balčytis.

Kad šiuo klausimu nėra aiškios mokslininkų pozicijos, jau anksčiau pastebėjo ir Neringos meras Darius Jasaitis. Anot jo, ichtiologai jau aiškiai pasisako, kad nėra įrodytas tiesioginis ryšys tarp verslinės žvejybos ir žuvų išteklių Kuršių mariose.

"Kitose šalyse valstybė investuoja, kad būtų išsaugotos žvejybos tradicijos, o Lietuva eina priešingu keliu tokiais sprendimais tik supriešindama žvejus mėgėjus ir žvejus verslininkus, - sako D. Jasaitis.

Jis mano, kad teikiant šį klausimą Seime jau žaidžiami politiniai žaidimai, nes konservatoriai parengė įstatymo pataisas, kurios suteiktų išimtį Šventosios žvejams.

„Gal aš ne tai partijai priklausau, nes šiandien jau girdžiu, kad planuojama daryti išimtį verslinei žvejybai Baltijos priekrantėje Šventojoje, dėstomi argumentai, kad yra paraiškos gauti europinei paramai Šventosios uostui, kad sunku rasti darbą Šventojoje, bet visa tai ir dar daugiau tinka Neringai, tačiau pas mus išimtys neplanuojamos“, - piktinasi socialdemokratas D. Jasaitis. Anot jo, padarius išimtį Šventajai visi žvejų infrastruktūrai šiuo metu Klaipėdos, Šilutės, Neringos rajonuose skiriami europiniai pinigai būtų nukreipti į vieną - Palangos - savivaldybę.

Nusiteikę rimtai

Tačiau aplinkos ministras Simonas Gentvilas nurodė, kad Vyriausybė parengs išvadą, kurioje bus įvertinti europiniai įsipareigojimai ir tinkamos kompensacijos žvejams, netekusiems galimybės tęsti veiklos.

„Šiandien pateikimas yra gera diskusijos pradžia, bet Vyriausybė teiks savo išvadą. Mes įvertinsime ir europinius įsipareigojimus, ir tinkamas kompensacijas, tinkamus apribojimus, ir šita išvada bus rengiama su mokslininkais“, - sakė S. Gentvilas.

Numatoma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose ir vidaus vandenyse, numatant tik specializuotąją stintų žvejybą ir specializuotąją nėgių žvejybą bučiukais, apriboti verslinę žvejybą saugomų rūšių žuvų migracijos kelyje Baltijos jūros priekrantėje.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad šio įstatymo priėmimą temdo ir Rusijos „Gazprom“ pinigų šešėlis. Už verslinės žvejybos draudimą agituojanti organizacija „Lašišos dienoraštis“ gavo beveik 150 000 eurų paramą iš su „Nord Steam“ dujotiekio tiesimu susijusio Vokietijos fondo. „Lašišos dienoraštis“ aktyviai reiškėsi ir praėjusių Seimo rinkimų agitacijos metu. „Lašišos dienoraščiui“ dalį rinkiminės kampanijos pinigų tuomet viešai skelbėsi pervedusi ir premjerė Ingrida Šimonytė. Dėl šios galimos „Gazprom“ pinigų įtakos Valstybės saugumo departamentas jau yra gavęs net kelių valstybinių institucijų užklausimus ir šiuo metu rengia ataskaitas.

Raktažodžiai
Pasirodo viskas dėl europinių pinigų ? Jokia " gamtos apsauga " net nekvepia ? Kur konservyno lašiša ten ruski pinigai ? Šlykštu į liberalkonservatorius jau net žiūrėti ... ko nesužlugdė sovietmetis pribaigs patryjotai ? Dirbančių jau nereikia , reikia prašančių išmaldos ? Konservatorių vyriausybės " parama " Palangos merui konservatoriui ? Nieko sau ....
Oho ho ho , 2021-04-13 20:43
Sidebar placeholder