Gabrielius Landsbergis po pokalbio su A. Blinkenu: rusų lėktuvų paramos žodžiai nesprogdina

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu aptarė saugumo situaciją regione. G. Landsbergio teigimu, Rusijai pradėjus invaziją prieš Ukrainą, Kijevui reikia ne tik politinės, ekonominės, bet ir karinės pagalbos.

„Rusų lėktuvų ir tankų gražūs paramos žodžiai nesprogdina. Mes norime ir galime padėti“, – įraše feisbuke teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jis taip pat nurodė padėkojęs JAV už į Baltijos šalis siunčiamus papildomus pajėgumus.

„Tai ne tik atgrasymas, bet ir žinutė Lietuvos žmonėms - jei teks gintis - darysime tai drauge su JAV, drauge su NATO“, – teigė ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad Vakarų sankcijos turi „pakeisti Rusijos ekonominę trajektoriją“. „Jau dabar ji tik vidutinės Europos valstybės dydžio ekonomika, reikia padėti jai pasiekti mažąsias“, – kalbėjo G. Landsbergis.

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį reaguodamas į Maskvos pradėtą puolimą Ukrainoje paskelbė griežtų naujų sankcijų Rusijai, įskaitant svarbių bankų turto įšaldymą ir aukštųjų technologijų eksporto į šią šalį stabdymą.

Atitinkamas sankcijas įvedė ir Jungtinė Karalystė, dėl jų ketvirtadienio vakarą Briuselyje tariasi ir Europos Sąjungos lyderiai.
 

Sidebar placeholder