Gabrielius Landsbergis

Gabrielius Landsbergis išvyko oficialaus vizito į Pietų Korėją

(4)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyko oficialaus vizito į Pietų Korėją.

Ten jis susitiks su šios šalies užsienio reikalų ministru Parku Jinu (Paku Džinu), prekybos ministru Dukgeunu Ahnu (Dukgjunu Anu), parlamento nariais, Korėjos minties centrų atstovais.

Taip pat numatyti susitikimai su įmonių „Samsung Display“, „SK Group“, „nSage“  vadovais, antradienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Per susitikimus bus aptarti Lietuvos ir Pietų Korėjos dvišaliai santykiai, ypatingą dėmesį skiriant skatinti dvišalį politinį dialogą, pritraukti Korėjos investicijas, stiprinti bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, aukštųjų technologijų ir mokslo srityse.

G. Landsbergis Seule taip pat aptars paramą Ukrainai, Rusijos sukelto karo pasekmes regiono ir pasaulio saugumui, Šiaurės Korėjos keliamus saugumo iššūkius, dvišalį bendradarbiavimą Jungtinėse Tautose, procesus, vykstančius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione bei artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.

Anot URM, Korėjos Respublika yra Lietuvai strategiškai svarbi valstybė Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Lietuvai diversifikavus tiekimo grandines pažangiose bei stabiliose Azijos ir Okeanijos rinkose, 2021 metais prekyba tarp Lietuvos ir Korėjos išaugo 39 proc., praėjusių metų sausio–spalio mėnesiais fiksuotas 26 proc. prekybos augimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais.

2021 metais Lietuva ir Korėja pažymėjo diplomatinių santykių 30-metį, tais pačiais metais Seule atidaryta Lietuvos ambasada. Lietuva siekia, kad Pietų Korėja savo ambasadą bei prekybos atstovybę atidarytų ir Vilniuje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder