Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda: Putino paskelbtas sprendimas aneksuoti Ukrainai priklausančias sritis yra neteisėtas ir niekinis

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Rusija penktadienį paskelbusi apie laikinai užimtų Ukrainos teritorijų aneksiją dar kartą šiurkščiai pažeidė tarptautinę teisę ir palaidojo taikaus konflikto sureguliavimo viltis.

Šalies vadovas pabrėžia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino  paskelbtas sprendimas aneksuoti Ukrainai priklausančias sritis yra neteisėtas ir niekinis.

„Jau daugiau nei aštuonerius metus stebime nusikalstamus Rusijos veiksmus prieš Ukrainą. Daugiau nei pusę metų Rusija vykdo atvirą, didelio masto karinę agresiją, kuri jau pareikalavo dešimčių tūkstančių gyvybių. Šiandien Rusija dar kartą šiurkščiai pažeidė tarptautinę teisę ir palaidojo taikaus konflikto sureguliavimo viltis. Šiandien desperacijos apimtas Putino režimas peržengė dar vieną raudoną liniją“, – savo kreipimesi į Lietuvos gyventojus teigia G. Nausėda.

Prezidentas akcentuoja, kad paskelbtas sprendimas aneksuoti Ukrainai priklausančias Chersono, Donecko, Luhansko ir Zaporižios sritis yra neteisėtas ir niekinis.

„Anksčiau ar vėliau Rusija turės už tai sumokėti. Atsakyti reikės ir už Bučą, Irpinę bei Iziumą. Už bėgančių civilių žudynes Kramatorske ir kruviną naujausią ataką prieš humanitarinės pagalbos konvojų Zaporižioje. Ir už branduolinį bei energetinį šantažą taip pat. Ukraina niekada nepamirš šių nusikaltimų. Ir mes, lietuviai, jų nepamiršime“, – sako G. Nausėda.

„Turime aiškiai suprasti, kad Ukrainoje šiandien sprendžiamas mūsų šalies likimas. Ukrainoje šiandien sprendžiamas visos Europos likimas. Nesustabdę agresoriaus šiandien, rizikuotume ilgainiui prarasti viską, ką per daugiau nei tris dešimtmečius sukūrėme atkakliu kasdieniu darbu“, – teigia prezidentas.

Todėl G. Nausėda pabrėžia, kad Lietuva niekada ir jokiomis aplinkybėmis nepripažins nei suklastotų vadinamųjų „referendumų“ okupuotose srityse, nei jų rezultatų, kaip nepripažįsta ir anksčiau įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos. Prezidentas atkreipia dėmesį, kad lygiai taip pat elgsis ir visas civilizuotas pasaulis.

„Krymas, Chersonas, Zaporižia, Doneckas ir Luhanskas yra Ukraina! Mes ir toliau – iki galutinės Ukrainos pergalės – teiksime jai ekonominę, karinę, socialinę ir finansinę paramą. Ir toliau sieksime, kad Rusijai būtų taikomos griežčiausios įmanomos tarptautinės sankcijos. Tai yra mažiausia, ką galime padaryti“, – teigia G. Nausėda.

„Šią tamsią valandą, kuri visada būna prieš aušrą, mes tvirtai žinome, kad Ukrainos kova už laisvę yra mūsų kova ir mes ją laimėsime“, – taip pat akcentuoja prezidentas.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad keturios okupuotos Ukrainos teritorijos tampa Rusijos dalimi. Luhansko, Donecko, Zaporižios ir Chersono prisijungimas dar penktadienį bus patvirtintas sutartimi, pareiškė jis penktadienį valstybinės televizijos transliuotoje kalboje.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder