Į Dumpius atkeliauja maisto atliekų apdorojimo įrenginiai

(1)

Su kiekviena diena artėja maisto atliekų rūšiavimas Klaipėdoje ir Neringoje.

Uostamiesčio daugiabučių kiemuose į rudu dangčiu pažymėtus pusiau požeminius konteinerius montuojamos metalinės kapsulės, ruošiamos aikštelės antžeminiams konteineriams, nupirkti ir netrukus Klaipėdos individualių valdų gyventojams bus dalinami maisto rūšiavimo konteinerių komplektai: 10 litrų talpos virtuvinis kibirėlis ir 60 litrų talpos specialus lauko konteineris. O tuo pat metu Dumpiuose, šalia regioninio sąvartyno, statomas maisto atliekų apdorojimo cechas, kur bus atgabenamos, perrūšiuojamos ir perdirbimui paruošiamos iš minėtų miestų gyventojų surinktos maisto atliekos.

Šiuo metu būsimo cecho vietoje maksimaliu tempu vyksta statybos darbai. Daugiau nei 1100 kvadratinių metrų ploto ir 12,5 m aukščio pastato nesimato nuo pagrindinio Šilutės - Klaipėdos kelio – jis „pasislėpęs“ už sąvartyno kaupo, šalia mechaninio rūšiavimo gamyklos. Tačiau pasižvalgius iš arčiau matyti, kad pagrindinės konstrukcijos – pamatai, kolonos, stogas, dalis sienų jau sumontuotos. Būsimo pastato viduje vyksta pasiruošimas betonavimo darbams, atgabentos plokštės ir sienų montavimui.

Pasak KRATC projektų vadovės Almos Balevičienės šią savaitę laukiama pirmojo pastate montuojamo įrenginio – jis bus atgabentas į Dumpius iš Olandijos ir, kai tik bus galima, perkeltas į cecho patalpas. Šią savaitę pristatomas įrenginys – depakeris, kuris iš maisto atliekų pagamins masę, kurią išsiveš biodujas gaminantys partneriai.

Maisto atliekų perdirbimas Dumpiuose nebus vykdomas. Sumontuoti įrenginiai tik apdoros maisto atliekas iki išvežimui tinkamos masės.

„Maisto atliekas Klaipėdos ir Neringos gyventojai rūšiuos taip pat, kaip dabar tvarko komunalines atliekas. Į šiukšliadėžę reikės įsikloti plastikinį maišelį, o prikaupus maisto likučių šį maišelį užrišti ir išmesti į kieme esančius rudu dangčiu pažymėtus konteinerius“, - aiškino Ramunė Šličienė, KRATC direktorės pavaduotoja.

Dumpiuose įrengtoje naujoje rūšiavimo linijoje maišeliai su maistu bus plėšomi ir atskiriami. O mechaniškai ir rankiniu būdu išrūšiuotos maisto atliekos susmulkinamos ir patalpinamos uždarame rezervuare, iš kurio jas į perdirbimo gamyklas išveš autocisternos.

Dumpiuose statomi maisto apdorojimo įrenginiai yra finansuojami Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir bendrovės lėšomis, vykdant projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder