Ignas Vėgėlė

Ignas Vėgėlė apie jam iškeltos bylos reikšmę apsisprendžiant dėl dalyvavimo politikoje: dabar ji yra nereikšminga

(3)

Advokatas ir antras pagal populiarumą visuomenės apklausose kandidatas į prezidento rinkimus Ignas Vėgėlė sako, kad advokatų garbės teisme jam iškeltos bylos baigtis neturės įtakos apsisprendžiant dėl ėjimo į politiką – dalyvavimo prezidento rinkimuose.

„Manau, dabar ji yra nereikšminga. Apsisprendžiant, eiti ar neiti į politiką, nemanau, kad ji kažkokios didžiulės reikšmės turėtų turėti. Aš nesu emocinis žmogus, aš viską gerai apsvarstau“, – TV3 televizijai pirmadienį teigė I. Vėgėlė.

Pasak advokato, labiausiai jo apsisprendimą eiti į prezidento rinkimus paveiktų tai, ar jis matys galimybių įgyvendinti tam, ką pažadės rinkiminiu laikotarpiu.

„Jei pasakysiu, kad noriu pakeisti sistemą vienaip ar kitaip, aš visų pirma apgalvosiu, kaip ją galima keisti, ar yra galių ją keisti ir ar aš sugebėsiu surasti žmonių palaikymo, turiu minty, artimiausios komandos“, – teigė I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad buvusiam Advokatų tarybos pirmininkui, advokatui I. Vėgėlei drausmės byla teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iniciatyva iškelta dėl jo viešų pasisakymų pernai rugsėjį apie asmenis, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje metu. Kaip tąkart pranešė ministrė, advokatui byla iškelta, nes jis savo pasisakymais portale DELFI ir įrašuose socialiniame tinkle „Facebook“ galėjo suklaidint, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti minėtų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu, t. y., kad asmenys tinkamai ir laiku neįvykdė pareigos atsiskaityti už paramą arba paramą panaudojo ne tiems tikslams, kuriems ji buvo renkama.

Viešai DELFI paskelbtame I. Vėgėlės komentare jis abejojo paramos medikams per COVID-19 pandemiją ir nuo Rusijos besiginantiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumu, svarstė, ar tokią paramą renkantys subjektai yra tinkamai tikrinami.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – portale DELFI publikuotame komentare dėstė I. Vėgėlė.

Dėl šių pasisakymų į teisingumo ministrę E. Dobrowolską kreipėsi „Laisvės TV“ įkūrėjas A. Tapinas. Jis mano, kad I. Vėgėlė savo komentare kalbėjo apie pinigų rinkimų akciją dėl kovinio drono „Bayraktar“ pirkimo Ukrainos kariuomenei. A. Tapinas, kuri po pinigų rinkimų akcijos buvo išvykęs žaisti pokerio į JAV, įsitikinęs, kad advokatas I. Vėgėlė manipuliuoja informacija, siekdamas sudaryti įspūdį, kad parama buvo renkama neskaidriai, neva pažeidžiant įstatymus, nepateikiant ataskaitų Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder