Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė: gali būti, kad karantinas vasarą baigsis (4)

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad galimai dar šią vasarą šalyje bus atšauktas karantino režimas. Vis tik ji atkreipia dėmesį, kad epidemiologinė situacija rudenį labai priklausys nuo to, kiek šalies gyventojų bus paskiepyta.

„Turbūt, kad gali būti. Tik klausimas, ar neliks kažkurie dalykai, su kuriais mes siejame patį karantiną. Nes vis tiek viskas priklauso nuo to, kaip sparčiai toliau gerės situacija“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį teigė I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, kol kas epidemiologinės situacijos leidžia tikėtis, kad dar vasarą bus galima gyventi be formalaus žodžio „karantinas“. Vis tik, pasak I. Šimonytės, tam tikrų atsargumo priemonių gali prireikti.

„Visi matome, kad atvejų skaičius mažėja, nepaisant to, kad išlieka aukštos testavimo apimtys, ligoninių užimtumas jau yra pasiekęs nesakysiu, kad tenkinantį lygį, bet gerokai žemesnį lygį negu bet kada buvo per pastarąjį pusmetį. Mirčių skaičius nors dar nėra nulinis, bet taip pat ženkliai sumažėjęs ir visa tai džiugina, žmonių aktyvumas skiepijantis praėjusią savaitę irgi yra tas veiksnys, kuris labai džiugina“, – taip pat teigė. I. Šimonytė.

„Tai jeigu visi šie veiksniai ir toliau vienas kitą stiprins, tai aš norėčiau tikėtis, kad galima bus gyventi ir be formalaus žodžio karantinas, tačiau vėlgi virusas nedings ir tai reiškia, kad tam tikrų atsargumo priemonių, rekomendacijų forma ar galbūt ir kažkokio reglamentavimo forma, matyt, kad gali vis dar reikėti. Tarkime dėl saugaus atstumo arba galbūt dėl kaukių dėvėjimo tam tikromis aplinkybėmis“, – sakė ji.

I . Šimonytė taip pat viliasi, kad tokių atvejų augimo epizodų, kaip buvo pastaraisiais metais, šių metų rudenį nebebus. Jos teigimu, atvejų šuolius turėtų suvaldyti skiepai.

„Aišku, kažkada rudenį jau matyt reikės pradėti galvoti ir apie perskiepijimą tų žmonių, kurie skiepus gavo pirmiausiai, tai yra apie imuniteto palaikymą. Bet tai susiplanuosime ir darysime. Tikrai nenorėčiau nieko gąsdinti tuo, kas galbūt ir neįvyks, bet daug kas priklauso ir nuo mūsų pačių. Tai yra, kiek žmonių, pasinaudos galimybe skiepytis“, – teigė premjerė.

Visgi ministrė pirmininkė atkreipia dėmesį, kad net ir panaikinus karantino režimą negalima atmesti lokalių apribojimų galimybės.

„Neatmetu, kad kažkokių lokalių apribojimų gali prireikti, tarkime jeigu kažkokioje geografinėje vietoje susidarytų kažkokios nepalankios aplinkybės. Bet iš anksto spėlioti, kad taip bus, matyt, neverta, reikia daryti viską, kad to nebūtų. Tai esame nusiteikę visą vasarą ir daryti“, – sakė ji.

A . Dulkys: tikėkimės, birželis bus paskutinis karantino mėnuo

Spaudos konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat akcentavo, kad, jei koronaviruso atvejų skaičius ir toliau mažės panašiu tempu kaip pastarąsias kelias savaites, birželis gali būti paskutinis karantino mėnuo

„Manau, kad apie verslo suvaržymus neturėtumėme šią vasarą kalbėti. Jeigu viskas taip judės, kaip dabar juda, tai tikėkimės, kad birželis bus paskutinis mėnuo, kai turėsime oficialų žodį „karantinas“, tačiau ekstremali situacija niekur nesideda, ji tęsiasi. Reiškia, kad kažkokių taisyklių turėsime turėti“, – sakė A. Dulkys.

Raktažodžiai
kad joks čia karantinas. elementarus bukų valdžiagyvių išsidirbinėjimas ir teroras prieš žmones.
Tai, 2021-06-10 18:46
nu Veryga patarejas.. KAS NEAISKU?
veryga, 2021-06-10 01:11
Lažybų punktuose atsirado pozicija..... kas greičiau baigsis -vasara ar karantinas. Banką nusinešė Šimonytė....
Kirvis, 2021-06-09 19:50
Sidebar placeholder