Įvertino ligoninės mikroklimatą

(2)

Karantino metu itin gausiai pasipylus darbuotojų skundams dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) darbo organizavimo, uostamiesčio Tarybos narių siūlymu buvo atlikta KUL nepriklausoma apklausa dėl mikroklimato.

Mikroklimato tyrimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo atliktas 2020 m. lapkričio mėnesį, o tyrimą atliko VšĮ „Galimybių plėtra“.

„Tyrimo tikslas - sužinoti įvairių aktualių klausimų svarbą darbuotojams, darbuotojų palankiai ir nepalankiai vertinamas sritis, darbuotojų atsidavimą / prisirišimą prie atliekamo darbo ir įstaigos. Buvo tiriamas asmens, vadovo, departamento bei įmonės darbas. Tad darbuotojai vertino įmonės įvaizdį, pokyčius, vadovavimą, komunikaciją, administracijos darbą ir panašiai“, - pasakojo tyrimą atlikusi VšĮ „Galimybių plėtra“ specialistė Silvija Petrošiūtė.

Tyrimo rezultatai rodo, kad bendras darbuotojų pasitenkinimas darbu yra aukštas ir siekia 3,5 balo iš galimų 4. Blogiausiai darbuotojai vertina administracijos darbą, o geriausiai vertinamas tikslo siekimas ir veiklos efektyvumas, taip pat blogai darbuotojai vertina ir atlyginimų sistemą.

„Objektyviai galima teigti, kad darbo organizavimas įstaigoje tinkamas ir atitinka daugumos darbuotojų lūkesčius. Darbuotojai darbo sąlygas įvertino 3,38 balo iš galimų 4. Didžiausia problema tokia, kad sudėtinga suderinti asmeninį gyvenimą su darbu, taip pat tinkamai atlikti darbą dėl įrankių nebuvimo. O atsižvelgiant į tyrimo rezultatus rekomenduojame sudaryti sąlygas darbuotojams pailsėti ir pavalgyti darbo vietoje, apie tai žmonės užsiminė, kad galimybės pailsėti yra labai minimalios“, - dėstė S. Petrošiūtė.

Tyrimą atlikusi institucija taip pat rekomendavo ypatingą dėmesį atkreipti ir į darbo aplinką bei sąlygas Neurochirurgijos klinikoje.

Mat darbuotojai klinikos aplinką ir sąlygas įvertino tik 2,98 balo iš 4 galimų. Taip pat Neurochirurgijos klinikos ir administracijos departamento komunikacija bei santykiai buvo įvertinti 2,86 balo iš 4 galimų.

„Dėl atlikto tyrimo rekomendacijų įstaigoje planuojama padaryti atskirą įstaigos stebėtojų posėdį ir aptarti tolimesnes galimybes, ar įstaiga pati galėtų giliau patyrinėti kažkurias sritis, ar jiems reikėtų pagalbos ir ar vertėtų atlikti papildomą tyrimą po mokymų bei pažiūrėti, ar pakito tie dalykai“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Apie atliktą tyrimą pasisakė ir Klaipėdos universitetinės ligoninės profsąjungos pirmininkas Dainius Burdulis. Jis kėlė klausimą, jog anketas gavo vos keletas profsąjungos narių, ir jas gavo ne iš įmonės, kuri vykdė apklausą, o iš administracijos atstovų.

„Keliame klausimą, nes norime įvertinti, kiek yra objektyvūs ir realūs tyrimo rezultatai. Kada tyrimą vykdo pats padalinio ar skyriaus vadovas, tuomet galbūt ne visi darbuotojai objektyviai išreiškia savo nuomonę, net ir matydami, kad anketa yra anoniminė, nes tam vadovui tiesiogiai į rankas paduoda. Tad nemanau, kad tyrimas gali būti objektyvus“, - sakė D. Burdulis.

Tačiau kitos KUL profesinių sąjungų atstovybės pirmininkas, gydytojas Vytautas Grykšas tikino, jog tyrimas buvo atliekamas itin sudėtingu metu.

„Profsąjungos atstovybė tikrai matė, kad buvo platinamos anketos, o tyrimas buvo daromas itin sudėtingomis sąlygomis, buvo sudėtingas patekimas į skyrius. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad buvo labai sunki psichologinė situacija ligoninėje, kadangi karantino metu labai pasikeitė darbo pobūdis ir ligoninė pasiskirstė į COVID dalį ir ne.

Personalas patyrė didelį stresą, todėl buvo ir perdegimų, nervinių įtampų, nusiskundimų. Aišku, tuo audringu metu darant anketą, aš stebiuosi, kad yra gana teigiami atsakymai“, - sakė V. Grykšas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder