Jaunimas renkasi darbą, o ne atostogas

Klaipėdoje vasaros metu galime pastebėti, kaip vienas po kito lauke išdygsta uogų, vaisių, daržovių kioskeliai. Juose noriai dirba jauni žmonės.

Karštis ir darbas jaunų žmonių nebegąsdina. Priėjus ir pakalbinus kelias dirbančias mergaites, jos mus pasitiko su šypsena ir maloniai atsakinėjo į joms užduodamus klausimus.

Prie Klaipėdos „Akropolio“ dirbanti Miglė atvyko iš Tauragės. Jau antrus metus mergina pardavinėja braškes ir džiaugiasi šiuo darbu.

„Vasaromis nepilnamečiams susirasti darbą yra sudėtinga, todėl pasirinkau antrus metus dirbti vėl toje pačioje vietoje. Bijojau, kad kitoje vietoje manęs neįdarbins“, - kalbėjo Miglė.

Taip pat mergina pasakojo, kad darbas nėra sunkus ir jai patinka aptarnauti žmones.

Pasiteiravus, kodėl vasaromis mergina renkasi darbą, o ne atostogas, ji su šypsena atsakė, kad jai norisi savarankiškumo.

Miglė labai džiaugiasi, kad turi galimybę išvykti iš mažo miestelio ir gyventi dideliame mieste.

„Gyventi Klaipėdoje man labai patinka. Mėgstu miesto gyvenimą, galiu bet kada nuvykti prie jūros - tai vienas malonumas“, - džiaugėsi pašnekovė.

Pakalbėjus plačiau, Miglė užsiminė, kad piktinasi žmonėmis, kurie sako, jog Klaipėdoje nėra ką veikti. „Klaipėda yra nuostabus miestas tiek dirbančiam žmogui, tiek norinčiam pailsėti. Manau, kad nuo paties žmogaus priklauso, kaip jis išnaudos jam skirtas erdves“, - tikino mergina.

Uogų ir daržovių kioskelyje dirbanti klaipėdietė Emilija pasakojo, kad šį darbą jau dirba ketvirtą sezoną. Dirbti kitoje vietoje ji nenori, nes yra patenkinta gaunamu atlyginimu ir jai šis darbas patinka. Paklausus, kodėl mergina nevažiuoja dirbti į Palangą ar Nidą, ji atsakė, kad Klaipėdoje jai darbuotis daug patogiau.

„Šį sezoną dirbu netoli namų, todėl džiaugiuosi, kad nereikia sukti galvos dėl gyvenamos vietos ir transporto. Taip pat čia yra pasilikę mano draugai, su kuriais leidžiu laisvalaikius“, - pasakojo Emilija.

Oficialiai jaunimas gali pradėti dirbti nuo 14 metų, tačiau Klaipėdos jaunimo užimtumo skyriaus (KJUS) specialistai tvirtina, kad didesnė tikimybė gauti darbo vietą yra nuo 18 metų.

KJUS skelbia, kad šį birželį buvo registruoti 304 darbo pasiūlymai, skirti moksleiviams (4,6 karto daugiau nei pernai), o studentams - 648 darbo vietos (4 kartus daugiau nei pernai).

Taip pat užimtumo skyrius tvirtina, kad šį birželį jaunų žmonių aktyvumas įsidarbinimo klausimu yra padidėjęs.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder