JK ir Lietuvos universitetai tarsis dėl dvigubų diplomų IT ir gyvybės mokslų srityse

Į Lietuvą atvyksta 11 Jungtinės Karalystės universitetų atstovai, jie su Lietuvos universitetais tarsis dėl dvigubų diplomų partnerystės sudarymo informacinių technologijų (IT) ir gyvybės mokslų srityse.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trečiadienį vyksiančiame renginyje bus kalbama apie talentų pritraukimą į Lietuvą, pristatomos migracijos, integracijos ir įsidarbinimo galimybės užsienio talentams, o Lietuvos ir JK universitetų atstovai derėsis dėl konkrečių partnerystės sąlygų ir programų.

Šią savaitę taip pat numatomi JK universitetų atstovų vizitai į Lietuvos aukštąsias mokyklas, siekiant susipažinti su jų infrastruktūra, pranešė ministerija.

Lietuvoje lankosi Lankasterio, Stratklaido, Sičio, Goldsmito, Nortumbrijos, Linkolno ir kitų britų universitetų atstovai.

Iki metų pabaigos tikimasi pasirašyti penkis susitarimo memorandumus dėl dvigubų diplomų programų, o dalis jų turėtų startuoti jau kitais metais.

„Šia iniciatyva siekiame pritraukti gabių ir talentingų jaunų žmonių iš viso pasaulio studijuoti ir siekti tolesnės karjeros Lietuvoje. Brėžiame tikslą kasmet pritraukti 3000 informacinių technologijų ir 1000 gyvybės mokslų studentų, ypač – diasporos jaunimo“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Rugsėjį Jungtinės Karalystės ir JAV universitetams pateikti 25 Lietuvos aukštųjų mokyklų pasiūlymai dėl strateginės partnerystės programų.

Šioje iniciatyvoje dalyvauja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir kt.

Dvigubo diplomo programos – tai programos, leidžiančios studentams vieno studijų ciklo metu įgyti dviejų universitetų diplomus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder