Grabupių kiaulininkystės bendrovės darbuotojai liko prie suskilusios geldos

K. Navickas Briuselyje tarsis dėl kiaulininkystės ir prekybos su Kinija

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį vyksta į Briuselį, kur su Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrais tarsis dėl Lietuvos kiaulininkystės problemų bei prekybos su Kinija.

Pasak K. Navicko, situacija dėl kiaulienos tebėra sudėtinga, todėl būtina atidžiai stebėti padėtį rinkoje, o Europos Komisija (EK) turi būti pasiruošusi imtis paramos priemonių, jei situacija toliau blogėtų.

Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje EK pateiks naujausią informaciją apie padėtį tarptautinės prekybos žemės ūkio produktais srityje. Vienas Lietuvai aktualiausių klausimų – eksporto į Kinijos rinką trikdžiai, atsiradę dėl šios šalies prieš Lietuvą vykdomo ekonominio spaudimo.

Pasak ministro, ES prekybos politika turi būti orientuota į vienodų konkurencinių sąlygų užtikrinimą, bendradarbiavimo stiprinimą ir laisvosios prekybos susitarimų tinklo plėtrą.

2022 metų pirmą pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija taip pat pristatys savo pirmininkavimo programą. Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės srityse bus įgyvendinami Prancūzijos pirmininkavimo prioritetai: Europos suverenumas, kova su klimato kaita ir tvaraus vystymosi skatinimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder