Kokias gėles, be kardelių, tiktų dovanoti mokytojams?
Kodėl reikėtų vengti didelių puokščių?
Ir kaip išlaikyti gėles nepavytusias, jei jas perkate išvakarėse?
Tinka ir kardeliai, ir kitos rudeninės gėlės
Paklaustas, kaip mano, ar kardelis vis dar yra tinkama gėlė Rugsėjo 1-ajai, o gal jau laikas būtų ją pakeisti kokia kita, floristas A.Plindinas sako, kad kardelių dabar yra tiek įvairių rūšių ir skirtingai atrodančių, jog nereikėtų jų išsižadėti.
Nepaisant to, pašnekovo teigimu, be kardelių, taip pat yra daug puikių rudeninių gėlių, kurios būtų tinkamos šiai šventei: „Kardelis kardeliui nelygus.
Dabar jų yra priveista tiek naujų veislių, kad ir pats kardelis gali atrodyti ne visai kaip kardelis, taip kad nereikėtų šitos gėlės nurašyti.
Bet yra ir kitų puikių rudeninių žiedų, kuriuos tikrai drąsiai galima imti ir nešti.“
Floristo teigimu, nereikėtų skirstyti gėlių į tinkamas ir netinkamas šiai progai. „Tinka visos, nes pati gėlė yra dėmesio parodymas.
Tai gali būti ir astrai, jurginai, chrizantemos, ir rožės – jei žmogus mėgsta rožes, arba lauko gėlės, jei tam žmogui tokios patinka.
O žiedų tikrai yra įvairiausių. Ir, sakyčiau, gal dabar ne tiek žiedai populiarėja, kiek pievų, sodų gėlių stilistikos kombinacijos, simbolinės puokštelės.
Tai ir įvairios veronikos, verbenos, pastaruosius trejus metus labai išpopuliarėjusios dumplūnės.
Tarkime, galima surišti stambiažiedes chrizantemas su viksvomis ir pan. Variantų tikrai daug, reikia žiūrėti, kas patinka, kas gražu ir, žinoma, atsižvelgti į tai, ką žmogus mėgsta.
Šiuo atveju kalbame apie mokytojus, tad, jei žmogų pažįstate, žinosite, ką pasirinkti ir kas jį nudžiugintų“, – sakė A.Plindinas.
Patarė vengti didelių puokščių
Renkantis gėles mokytojams, pašnekovo teigimu, reikėtų nepamiršti vieno dalyko – jas neš ne tik jūsų vaikas, bet ir kiti klasės draugai.
„Turiu nemažai pažįstamų mokytojų, iš kurių yra tekę girdėti, kad gauna tiek gėlių, jog paskui net neturi, kur jų dėti.
Tad gal reikėtų į tai atsižvelgti ir nesirinkti gigantiškų puokščių, nenešti glėbio rožių ar kardelių, o apsiriboti minimalistiškesne, subtilesne puokštele ar vienu gražiu stambesniu žiedu – pavyzdžiui, hortenzija, dabar jų yra labai gražių peržydėjusių vintažinių spalvų.“
Pasak floristo, jei gėlių klausimais rūpinasi tėvai ir tarpusavyje komunikuoja arba tai daro jau vyresnių klasių moksleiviai, sprendimas galėtų būti ir bendra didelė graži puokštė nuo visos klasės, arba, jei auklėtoja ar mokytoja mėgsta kambarinius augalus, kurie dabar vėl labai madingi, padovanoti būtent tokį.
A.Plindinas rekomenduoja atsisakyti įsivaizdavimo, kuris tikrai dažnai gajus, kad kuo didesnę puokštę gėlių nunešime, tuo didesnį dėmesį žmogui parodysime: „Ne kiekybė parodo dėmesį.
Su meile, dėmesiu, pagarba padovanotas vienas gėlės žiedas kartais gali būti daug vertingesnis nei atnešta didžiulė „šluota“, dėl kurios paskui mokytojai dar reikės sukti galvą, į ką ją pamerkti.“
Paklaustas, geriau nešti vienos spalvos gėles ar galima jas pamaišyti, floristas sako, kad tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus, o spalvingos puokštės, kai atspalviai dera, yra labai gražu:
„Vaikai yra besiformuojančios asmenybės, galbūt kažkam patiks trijų, penkių ar net septynių spalvų gėlės, derančios tarpusavyje, nekontrastuojančios, kitam gal gražiau bus vienspalviai žiedai.“
Skirkite bent penkias minutes žiedui išrinkti Floristas užsiminė, kad, kalbant apie gėlių dovanojimo etiketą, turime nemažai spragų.
Tad pabrėžė, kad vienas svarbiausių dalykų yra, jog ta išrinkta gėlė ar puokštelė nebūtų nupirkta visiškai atmestinai, tik iš pareigos ir prievolės, jog reikia. „Svarbiausia nepirkti gėlių su tokiu požiūriu, kad reikia bet ką nunešti.
Nes tada tos gėlės taip ir atrodo: aplamdytos, apvytusios ir pan., ir savo kelionę užbaigia numestos klasės kampe, o paskui iškeliauja į šiukšlinę. Tokiais atvejais aš visada patariu žinoti, ką mėgsta gavėjas, ir tai padovanoti, arba, jei nežinote, pasirinkti tokias gėles, žiedus ir spalvas, kokios pradžiugintų mus pačius, kokias patys norėtume gauti, padovanoti, kad mums patiems būtų gražu.
Nunešę tokias gėles ir jas įteikdami perduodame ir tą džiugią emociją.
Tarkime, jei aš nunešiu tris saulėgrąžas, kurios man bus be proto gražios, ir su tokia emocija jas įteiksiu, ir gavėjas tomis gėlėmis gerokai labiau džiaugsis, nei matys, kad yra skubotai nupirkta iš prekybos centro ir net nepasivarginta išpakuoti iš to polietileno su visais lipdukais ir dar netgi likusia kaina.
Taigi, jei yra taip, kad ne tiek norite, kiek labiau reikia kažkam padovanoti gėlių, bent jau nesirinkite to paties baisiausio, pigiausio varianto, kurį galima nupirkti bet kuriame prekybos centre.
eriau nepatingėkite skirti penkių minučių, nueikite, kad ir iki šalia esančios gėlių krautuvėlės, ir tiesiog nupirkite vieną gražų žiedą“, – pataria floristas.
Fotolia nuotr./Hortenzija
Pamerkite gėles į šiltą vandenį
Paprašytas pasidalyti patarimu tiems, kurie gėles linkę pirkti iš vakaro, kaip jas laikyti, kad ryte nepasitiktų nemaloni staigmena – pavytę žiedai, floristas sakė, kad gėlių laikymo būdai labai priklauso nuo pačių gėlių rūšių.
„Bet, jei apsiribosime standartiniais žiedais, jei tai nėra lietuviška produkcija, parsinešus gėles namo, pirmiausia reikėtų aštriu peiliu įstrižai pripjauti kotelius ir pamerkti į gana šiltą vandenį, nes šaltas vanduo esant aukštai aplinkos temperatūrai gėlei sukuria terminį šoką, ir toks žiedas daug greičiau numiršta.
O tada vazą su gėlėmis pastatyti tamsioje, vėsioje namų vietoje: galima įstiklintame balkone, jei tokios galimybės nėra, tada svarbiausia, kad toje vietoje nebūtų skersvėjo, nestatyti gėlių arti viryklės. Galite vazą padėti ir kambaryje, kur nors kampe, ant žemės.
Žiedas per naktį dar šiek tiek ūgtels, bet kitą dieną savo reprezentacinę išvaizdą išlaikys“, – patarimais dalijasi A.Plindinas.
Rašyti komentarą