Kaip sumažinti šildymo sąskaitas sezono metu?

Nors šaltasis sezonas daugeliui asocijuojasi su gražiausiomis metų šventėmis ir jaukiai krentančiomis snaigėmis, tokias gražias emocijas neretai temdo vienas didelis rūpestis – sąskaitos už šildymą.

Panašu, kad kainos artimiausiu metu kristi neketina, tačiau tai nereiškia, jog dėl to šalčiausius mėnesius teks praleisti įsisukus į pledą: užteks vos kelių gudrybių, kad bent šiek tiek šias sąskaitas pavyktų sumažinti. Šį kartą pasidalinsime patarimais, kaip tai įmanoma padaryti.

Perstatykite baldus

Tai – kone paprasčiausiai įgyvendinamas patarimas, kuris ne tik leis mėgautis šiek tiek patikusiu interjeru, bet ir užtikrins geresnę šilumos cirkuliaciją. Įsitikinkite, kad priešais radiatorių nestovi sofa, lentyna ar bet koks kitas oro judėjimui trukdantis didesnis baldas. Reikėtų išlaikyti bent pusės metro atstumą, tačiau tikslesni skaičiai priklausys nuo kambario dydžio. Be to, turėtumėte nepamiršti reguliariai nuo radiatorių nuvalyti besikaupiančių dulkių – tikėtina, kad tuomet jis lengviau veiks reikiamu pajėgumu.

Įsitikinkite, kad durys ir langai yra sandariai uždaryti

Iš patalpų šiluma gali išeiti pro langus ir duris – ypač tuomet, jei šios angos nėra sandariai uždarytos. Būtent dėl to dar žiemos pradžioje rekomenduojama atidžiai peržiūrėti visus namų langus ir duris įsitikinant, ar nėra oro nuotėkio. Jei pajusite, kad vėsus oras skverbiasi pro langų šonus ar durų apačią, reikėtų imtis atitinkamų veiksmų, kad išspręstumėte šias problemas. Logiška, kad tuomet, kai visa šiluma bus skirta būtent patalpų šildymui, jos resursų reikės mažiau, tad išlaidas turėtų pavykti šiek tiek sumažinti.

Įsigykite užuolaidas

Tai – dar vienas su interjero atnaujinimu susijęs patarimas, kuris bus naudingas ir siekiant sumažinti sąskaitas už šildymą. Teigiama, kad net 30 procentų šilumos prarandama būtent per langus, tačiau jeigu pasirūpinsime užuolaidomis, šį nuostolį pavyks gerokai sumažinti. Galite drąsiai rinktis storesnius, sunkesnius jų audinius, kurie neleis šilumai taip lengvai apleisti patalpų. Tiesa, jeigu langas yra tiesiai virš radiatoriaus, įsitikinkite, kad stori audiniai neuždengs jo – idealiu atveju užuolaidos turėtų būti tokiame pačiame aukštyje kaip palangė.

Dažniau gaminkite namuose

Šaltą dieną niekas kitas skrandžio nešildo taip gerai, kaip tai gali padaryti naminis maistas. Jei dažniausiai privengiate kulinarinių šedevrų, nesuklysite šaltuoju sezonu kur kas dažniau įjungdami viryklę – jos skleidžiama šiluma padės sušildyti virtuvę. Be to, jei po gaminimo paliksite praviras orkaitės dureles, didelė dalis šilumos taip pat pateks į aplinką – tiesa, reikėtų įsitikinti, kad jos nebus lengvai pasiekiamos mažesniems vaikams. Žinoma, orkaitė pareikalaus kitų energijos resursų, tačiau jeigu vis vien planuojate gaminti, galite papildomą šilumą išnaudoti savo naudai.

Prisukite šildymą

Daugelis prieš tai aptartų patarimų padės padidinti šilumos resursus, tad tikėtina, kad galėsite šiek tiek sumažinti temperatūrą. Žinoma, tikrai nerekomenduojama taupyti savo komforto sąskaita, tačiau jeigu mėgdavote namuose jaustis tarsi pirtyje, galbūt temperatūrą būtų galima keliais laipsniais sumažinti? Tą ypač rekomenduojama daryti tuose kambariuose, kurie yra naudojami rečiau ar tose erdvėse, kuriose naudojate kitus prietaisus. Pavyzdžiui, elektriniai židiniai gali būti naudojami ne tik dėl grožio, bet ir dėl šilumos: jei nuspręsite įjungti tokį prietaisą, šildymą atitinkamai bus galima prisukti. Platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudus čia: https://pigu.lt/lt/remonto-ir-apdailos-prekes/sildymo-prietaisai/zidiniai/f/all/elektriniai. Dėl savo efektyvumo taip pat vertinami dyzeliniai šildytuvai, tačiau jie dažniau pasitelkiami didesnėse, ypač gerai vėdinamose patalpose.

Pritaikę šiuos patarimus savo namams, turėtumėte sulaukti mažesnių sąskaitų už šildymą. Svarbiausia tinkamai optimizuoti jo resursus ir nešvaistyti šilumos veltui – taip pavyks pasiekti geriausių rezultatų. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder