Abiturientų baisiausias košmaras - įveiktas

Penktadienį abiturientai pradėjo darbingai. Visi rinkosi į egzaminų centrus laikyti daugiausiai baimės keliančio matematikos valstybinio brandos egzamino.

Pagal matematikos egzaminą pasirinkusiųjų kandidatų skaičių, šis valstybinis brandos egzaminas yra trečias. Jį lenkia tik anglų kalbos bei lietuvių kalbos ir literatūros egzaminai. Šiais metais visoje Lietuvoje laikyti matematikos egzaminą pasirinko daugiau abiturientų nei pernai. Iš viso norinčių  egzaminą laikyti buvo 16 857 mokiniai.

Pernai po matematikos egzamino abiturientai buvo labai nusivylę ir skundėsi, kad užduotys buvo per sunkios. Jų nusivylimas puikiai atsispindėjo egzamino rezultatuose. Praeitais metais jo neišlaikė daugiau nei 30 % abiturientų.

Šiandien po egzamino Klaipėdos abiturientų nuotaikos buvo daug pakilesnės. Dauguma minėjo, kad užduotys buvo nesudėtingos ir suprantamos.

Abiturientas Jonas pasakojo, kad bandomasis matematikos egzaminas buvo daug sunkesnis nei valstybinis brandos egzaminas. Jis tuo labai džiaugiasi ir su nekantrumu laukia egzamino rezultatų. Pasiteiravus Jono kuri egzamino dalis buvo sudėtingiausia, jis teigė, kad sunkiai įveikiama buvo paskutinė užduotis.

Dienraščio „Vakarų ekspresas" pakalbinta Beatričė taip pat po bandomojo egzamino galvojo, kad brandos egzaminas bus daug sudėtingesnis. Mergina sakė, kad spėjo atlikti visas užduotis ir džiaugėsi dėl papildomų egzaminui skirtų 15 - likos minučių.

Klaipėdos Savivaldybės švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė pasakojo, kad Klaipėdoje buvo įrengta dešimt egzaminų centrų. Pagal protokolus šiandien į juos turėjo atvykti 1 091 kandidatas. Į egzaminą neatvyko 110 abiturientų. Tarp neatvykusių buvo tokių, kurie nebuvo prileidžiami prie egzamino, nes metiniame vidurkyje turėjo neigiamus balus.  

Raktažodžiai
Sidebar placeholder