Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą dėl „Grigeo Klaipėda“ avarijos (3)

Antradienį apie 8 val. Aplinkos apsaugos departamentas iš Klaipėdos uosto dispečerinės gavo informaciją, kad  pastebėtas balzganas Kuršių marių vanduo ties 73 krantine. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą nustatyta, kad galimai nevalytos nuotekos patenka į Klaipėdos sąsiaurį iš AB „Klaipėdos vanduo“ priklausančio paviršinių nuotekų išleistuvo. 

Nedelsiant informuoti AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai ir iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija taršos tyrimams atlikti.

AB „Klaipėdos vanduo“ specialistai, apžiūrėję tinklus, nustatė galimą taršos šaltinį – AB „Grigeo Klaipėda“. 
Aplinkosaugininkai nedelsdami pradėjo šios bendrovės  neplaninį patikrinimą.  Nustatyta, kad gamybiniame pastate gamybinės nuotekos patenka į paviršinių nuotekų sistemą. Įmonės atstovams nedelsiant duotas nurodymas nutraukti taršą.

 Pripučiamomis aklėmis apie 16 val. tarša iš AB „Grigeo Klaipėda“ teritorijos nutraukta. AB „Klaipėdos vanduo“ atliko likutinės taršos vamzdynuose likvidavimo darbus.

Dėl įvykio pradėtas tyrimas, skaičiuojamas į aplinką patekusių teršalų kiekis, aiškinamasi aplinkybės ir priežastys. Baigus tyrimą, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala.

Raktažodžiai
Kol Gentviliukas poste tol apie tyrimą nėra ko galvoti. Protu nesuvokiama kažkokia šikpopierio gamyklėlė teršia Klaipėdos miestą, Baltijos jūrą, marias, o valdžia jos neuždaro.
Saulė, 2021-07-21 17:25
Ir ka dabar,vel dirbs toliau?zaleji kur jus?,toks brudas pilasi i vandieni.ir kiekviena diena kvapas eina per visa minijos gatve iki arenos,tiek chimijos yra ten kad pagaminti popieri.
Klp, 2021-07-21 16:55
Dar ne uzdare Grigeo??? Kokia valdzia, tokios ir kompanijos, gieda
BG, 2021-07-21 16:09
Sidebar placeholder