Ar balandis švaros mėnuo?

Balandį įprasta vadinti švaros mėnesiu. Atgimstanti gamta pažadina žmonių norą susitvarkyti aplinką. Neretai organizuojamos bendruomenių, darboviečių talkos. Teiravomės Klaipėdos krašto žmonių, ar jie noriai dalyvauja talkose, kokių darbų nemėgsta labiausiai, su kuo jiems pirmiausia asocijuojasi šis mėnuo.

Valdemaras VAIČEKAUSKAS, AB „Smiltynės perkėla“ valdybos pirmininkas

Valdemaras VAIČEKAUSKAS

Valdemaras VAIČEKAUSKAS

Pas mus dabar toks gyvenimo ciklas, kai jau visi trys mūsų vaikai paliko tėvų namus, o mes atveriame naują savo gyvenimo etapą, mokomės gyventi dviese. Persitvarkome namus, švarinamės, pritaikome juos patogiai gyventi dviem žmonėms. Peržiūrime nereikalingus daiktus. Dabar kaip tik gera proga viską atsinaujinti.

Man balandis tikrai asocijuojasi su švara. Mes tradiciškai kiekvienais metais balandį dalyvaujame bendruomenės talkoje. Anksčiau, būdavo, visą laiką dalyvaudavome su vaikais. Paskui jie užaugo, išvažiavo, o mes su žmona toliau dalyvaujame. Dabar įvairūs apribojimai, tai nežinau, kaip čia šiemet bus.

Romualdas ADOMAVIČIUS, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas

Romualdas ADOMAVIČIUS

Romualdas ADOMAVIČIUS

Mes, žmonės prie vandens, pavasarį visi skubame pas savo meilužes - pas laivus. Mūsų draugų kompanija, kurie buriuojame su jachtomis, dalyvaujame įvairiose regatose, nuglostome savo meilužių dugną, perdažome, išvalome. Tai tokie pavasariniai darbai. Manau, balandį mes tikrai rinksimės, kiek leis pandeminės sąlygos - ar po vieną, ar po du, - tvarkysimės, ruošimės navigacijos sezonui. Man balandis labiausiai asocijuojasi ne su namų, o su laivų tvarkymu. Ir muziejaus laivyną reikia vis po truputį patvarkyti.

O darbas darže manęs visai netraukia. Namuose nėra kokių nors didelių darbų, bet padažyti ką nors, pašveisti, pasidaryti kokią nors lentyną sandėliuke tenka.

Balandis - pavasarinės šventės, bunda gamta, žemė. Žmogui irgi norisi kartu su gamta pasitvarkyti, pasigražinti savo aplinką, pasiruošti šiltajam laikotarpiui. Organizuojamos įvairios švaros akcijos. Žinau, kad jos labai reikalingos, bet nesu didelis mėgėjas jose dalyvauti, bet jeigu vaikščiodamas pamatau kur nors šiukšlę, stengiuosi ją pakelti. Manau, visi turėtume turėti pilietinio sąmoningumo, bet yra tokių žmonių, kur meta visas savo šiukšles bet kur, o paskui už juos kažkas turi eiti ir tvarkyti.

Aušra FESER, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė

Aušra FESER

Aušra FESER

Kažkodėl labai nemėgstu valyti langų. Man daugiau darbo būna kieme negu namuose. Juose kokių nors generalinių tvarkų nedarau. O kieme jau dabar planuoju, kur ką sodinsiu, ką padarysiu.

Mes Nidoje mėgstame švarą. Eini pasivaikščioti, pasiimi šiukšlių maišą. Daugelis žmonių taip daro, mano šeima taip pat. Pas mus ir taip švaru, bet mes nepakenčiame nė vienos šiukšlės.

Man balandis asocijuojasi su Velykų laukimu, besibaigančia kantrybe laukiant šilumos, su pavydu žemynui, nes balandis - vienintelis mėnuo, kai mes dar šąlame, o visur jau šilta. Su žmonių knibždėjimu laukuose, daržuose, su visokiu šlavinėjimusi.

Man labai patinka su kompanija švarintis, o paskui atsisukti ir pasižiūrėti, kaip visur švaru ir gražu. Esu kompanijos žmogus, todėl man tokie dalykai patinka. Talkose ir pati dalyvauju, ir organizuoti teko, ir su kolektyvu, ir su visokiomis grupėmis einu. Talkose patiri tokį bendrą kolektyvinį džiaugsmą.

Povilas VASILIAUSKAS, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius

Povilas VASILIAUSKAS

Povilas VASILIAUSKAS

Balandis - mano profesijos mėnuo. Man jis visų pirma asocijuojasi su Balandžio 1-ąja. Pagal profesiją aš esu advokatas, o kaip žinote, advokatai yra melagiai. Be to, aš ilgą laiką buvau politiku, o politikai, kaip ir advokatai, taip pat melagiai.

Žinoma, kad prisimenu leninines talkas, kai ieškodavome kiekvienas savo rąsto. Kai kas nešdavo ir nupieštą. Normalus žmogus tvarkosi kiekvieną dieną, todėl man balandis nėra švaros mėnuo. Manau, civilizuotas pilietis neturėtų gyventi nuo akcijų iki akcijų, ypač kai tai susiję su higiena, savo aplinkos tvarkymu. Tai kaip dantų valymas, ką reikia daryti kasdien.

Danutė KUBILIENĖ, buvusi ilgametė Klaipėdos autobusų stoties viršininkė

Danutė KUBILIENĖ

Danutė KUBILIENĖ

Kažkodėl gamta šiemet labai nenori nubusti. Ir paukščių nėra tiek, kiek paprastai būdavo kovo pabaigoje, balandžio pradžioje. Ir gamtai, ir žmonėms liūdnesnis šis mėnuo nei paprastai būdavo.

Šiemet būriuotis negalima, tai nežinia, kaip bus su tomis talkomis. Man patikdavo talkos. Mano pirmoji talka buvo tais metais, kai aš laukiausi, dalyvavau su šluota rankose. Mūsų stotis tada buvo neišvaizdi, apleista, nakvoti ateidavo daug čigonų. Mes tada patys tvarkėmės, valėme aplinką. Viskas vyko smagiai, gal todėl, kad tada, prieš 40 metų, visi buvome jauni.

Vilius TAMKVAITIS, buriuotojas

Vilius TAMKVAITIS

Vilius TAMKVAITIS

Ko nemėgstu, tai nemėgstu valyti dulkių. Labiausiai iš visų švarinimosi darbų mėgstu valyti langus. Kalbant apie švarą pirmiausia esu linkęs neišsipurvinti arba neišpurvinti nieko, kad paskui nereiktų ilgai švarintis.

Man balandis visada asocijuojasi su buriavimo sezono pradžia, nes nutirpsta sniegas, išeina ledai ir prasideda laivų ruošimas sezonui. Mes juos ir plauname, ir blizginame, ir gražiname, taigi ir švarai skiriame labai daug dėmesio.

Redakcijos ir asmeninio albumo nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder