Ar KLASCO kaimynams leis kvėpuoti švariau? (1)

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko iniciatyva trečiadienį vykusiame pasitarime buvo aptarta aplinkosaugos situacija su AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) atstovais. Paaiškėjo, kad bendrovės paskelbta informacija apie krovos perkėlimą į kitą vietą yra priešlaikinė, o ar taršai suvaldyti taikomos priemonės yra pakankamos, turėtų parodyti gyventojų atsiliepimai.

Nuo gegužės 1 d. įmonėms įsigaliojo griežtesni aplinkosaugos reikalavimai, kurie reikalauja užtikrinti, kad tarša nesklistų už gamybinių teritorijų ribų, taip pat numatoma griežtesnė atsakomybė už pažeidimus.

„Ataskaita aiškiai liudija, kad oro kokybė gerėja. Siekiame, kad mūsų vykdoma veikla darytų kiek įmanoma mažiausią įtaką gyvenamai aplinkai, kuri dėl istorinių aplinkybių kelia nepatogumų verslo plėtrai ir miestiečiams. Taip pat ieškome galimybių perkelti dalį birių krovinių į kitą uosto dalį, toliau nuo gyvenamųjų namų, kai tik bus parengta atitinkama infrastruktūra ir gauti suderinimai“, - situaciją praėjusią savaitę komentavo KLASCO infrastruktūros direktorius Vidas Endzinas.

„Uždaviau klausimą ir buvo patikinta, kad visiškai atsisakyti krauti geležies rūdą KLASCO neplanuoja, tačiau krovos mastas jau dabar yra sumažėjęs apie 40 procentų“, - pasitarimo detales atskleidžia V. Grubliauskas. Anot jo, susitikimo metu taip pat paaiškėjo, kad dulkaus krovinio krovos perkėlimas į kitą vietą yra nebent labai tolimo laikotarpio perspektyva. Svarstoma vieta yra buvusi Tarptautinė jūrų perkėla pietinėje uosto dalyje, tačiau šiuo metu nei pati teritorija tam pritaikyta, nei gylis prie krantinių yra tinkamas.

„Dar tik planuojama užsakyti poveikio aplinkai vertinimą, o tai turėtų trukti metus ar net ilgiau“, - pažymi V. Grubliauskas. Anot jo, įsigaliojus griežtesnei taršos reguliavimo tvarkai, aplinkosaugininkai specialių akcijų dar nerengė, tačiau meras mano, kad geriausias indikatorius yra įmonės kaimynystėje gyvenantys žmonės.

Prašo pranešti

Pasitarime dalyvavęs Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys ragina gyventojus, pastebėjusius bet kokią taršą, kuo greičiau apie tai pranešti. Nors vienos instancijos tokiems nusiskundimams nėra, tačiau į juos turėtų reaguoti tiek Visuomenės sveikatos centras, tiek Aplinkos apsaugos agentūra, o Savivaldybė, gavusi tokio pobūdžio nusiskundimų, žada perduoti juos atsakingoms institucijoms.

„Ypač svarbu situaciją sekti savaitgaliais, naktimis“, - gyventojų budrumo A. Barbšys tiksi kaip tik tuo metu, kai kontroliuojančios institucijos nedirba.

Savivaldybės vadovams posėdžio metu KLASCO pristatė visą priemonių planą taršai mažinti, tačiau V. Grubliauskas sako, kad dauguma jų, kaip laistymas vandeniu ar krovinio uždengimas, jau buvo žinomos ir anksčiau.

Bendrovė viešai paskelbė informaciją, kad drėkina ir valo gatves Vitės gyvenamųjų namų teritorijoje savo turimomis priemonėmis. Tačiau V. Grubliauskas sako, kad yra tik girdėjęs, kad įmonė valo į KLASCO terminalą vedančias gatves.

A. Barbšys taip pat turi informacijos, kad KLASCO įsigijo antrą automobilį, skirtą valyti važiojamosios dalies paviršius, tačiau, jo duomenimis, tie automobiliai dirba tik KLASCO teritorijoje. „Vakarų ekspresui“ nepavyko patikrinti šios informacijos, tačiau atrodo, kad KLASCO, jei ir valo Vitės gyvenamojo kvartalo gatves, tai daro be jokios sistemos ir suderinimų.

Raktažodžiai
Ruosiama teritorija uz bigo..vaziuijant tiesiai link "mukrano" perkelos,prie poligono,ten bus naujieji terminalai.Kam idomu,atvaziuokite,pasizvalgykite .Darbai vyksta intensyviai,karjeras uzvertsas,plotai didziuliai ruosiami dangai. sveikinu pietiecius,pietine miesto dali---langu po poros metu neatidarysite.Ir jei keisite langus,dekite iskarto tamsesniu atspalviu remus,maziau matysis ruda ir kiti slakai kraunami uoste.
Pavels, 2021-05-06 06:23
Sidebar placeholder