Architektas Romas Gailius: "Eilinį kartą mane (gal ir Jus) „pasiuntė ant trijų raidžių“

Architektas Romas Gailius savo feisbuko asmeninėje paskyroje pasidalino įrašu, kuriuo "dėkoja" miesto valdžiai.  Jis komentuoja Klaipėdos administracijos vadovo Gintaro Neniškio pasirašytą atsakymą:

Archyvų nuotr.

​"Šiandien gavau laišką iš miesto valdžios. Darbšti ir tvarkinga mūsų savivaldybės sekretorė emeilu atsiuntė", - rašo R. Gailius. 

"Dėkoju ir už nuolatinį rūpestį, mums neišmanėliams, kuriant miesto gerovę, proveržius ir strategijas mūsų miestelio ateičiai.

Dėkoju ir už nuolatinius priminimus, raginimus prisidėti kažkuo, siūlyti kažką.

Kai taip nuolat siūlo ir prašo ir kviečia tai vėl, eilinį kartą nesusiturėjau ir jau trečiam mūsų miestelio bendrajam planui (nuo 1997 m.) prieš 10 dienų pateikiau siūlymą raštu nors pradėti GALVOTI apie pramoninių teritorijų konversiją miesto centre marių pakrantėje.

Šiandien iš savivaldybės gavau p. Gintaro Neniškio pasirašytą atsakymą. Dėkoju labai už jį. Jei Jūs ne prieš, tai dėkoju ir Jūsų, miesto žmonės, vardu.

 

Archyvų nuotr.

Gintaras Neniškis.

Tik liaudiškai tariant – eilinį kartą mane (gal ir Jus) „PASIUNTĖ ant trijų raidžių“.

Mandagiai. Teisėtai. Raštu. Dėkui. Už 10 metų naujam miesto bendrajam planui dar kartą siūlysiu. Jei gyvas būsiu.

Archyvų nuotr.

Šį kartą, įstatymų nustatyta tvarka, vėl siūliau tik myzerių mYzerį - mūsų naujai rengiamame miesto bendrajame plane nors spalva brėžinyje pažymėti Klasco, Klaipėdos naftos teritorijas ir tada jau ateityje gal nebereikalingas Girulių miško teritorijas užimtas geležinkeliais.

Siūliau pažymėti tik KITA SPALVA brėžinį ir, kad per artimiausius 10 metų atsirastų nors GALIMYBĖ miestui NAGRINĖTI, būsimiems jo vadovams, būsimai miesto Tarybai tartis su Uostu kaip, kokiais būdais sumažinti taršą miesto centre ir nors iš dalies grąžinti miestui jo buvusias teritorijas - miesto viešiems masiniams renginiams (pvz. regatų startas,

Jūros šventė), jachtoms, laiveliams uostelis, poilsio ir turizmo verslui (Žiemos uostas).

Gal net toms pačioms uosto kompanijoms ar / ir KVJUD nagrinėjant, pasirodys tai naudingiau nei krauti rūdą ir trąšas miesto centre.

Archyvų nuotr.

Apie tai planuojant miestą jau tris dešimtmečius kalba miesto architektų bendruomenė - Klaipėdos architektų sąjunga, o pastaraisiais metai jau ir LR Architektų rūmai, tačiau nauja miesto vyriausioji architektė Mantė Černiūtė Amšiejienė, pasirodo, apie tai nieko nežino ir viešai teigia – „...niekas nesiūlė...“.

Kolegė pamiršo, kad savo laiku ir pati konversijas Vitės kvartalui, Žiemos uostui siūlė.

BĖDA Ir kas tame name adresu Liepų g. nr. 11, Klaipėda visiems nutinka?

Archyvų nuotr.

Viską pamirštą. MIESTUI TIE SIŪLYMAI DAR NEKAINAVO NEI SUDILUSIO CENTO, o kelias kolegų architektų (atsiprašau kolegų, autorystės nevardinsiu, galite patys, jei norite - prie paveiksliuko) nemokamai ir be jokio prašymo miestui kurtas mintis ir darbų fragmentus priminimui, jeigu jau taip, ta proga vėl prikabinu.

Archyvų nuotr.

Šis tekstas yra autoriaus nuomonė ir nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.

Sidebar placeholder