Aukcionuose parduodami blogos kokybės butai

Rugpjūtį Klaipėdos miesto savivaldybės administracija viešojo aukciono būdu parduoda 5 butus. Pasak administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, jų būklė labai bloga, investuoti į jų remontą Savivaldybei neapsimoka. Pasirodo, nepaisant į neregėtas aukštumas pakilusių butų kainų, žmonės juos perka, aukcionai sulaukia daug dalyvių, gal tik pastaruoju metu jų kiek sumažėjo.

E. Simokaičio teigimu, šiemet labai didelis žmonių susidomėjimas parduodamais butais, aukcionuose jie dalyvauja labai aktyviai ir kainos kyla ir juose.

Šiemet Savivaldybė jau pardavė, preliminariais skaičiavimais, mažiausiai 15 butų. Be rugpjūtį parduodamų aukcione butų, aukcionų šiemet dar vyks ir daugiau ir dar mažiausiai dešimt butų ketinama parduoti iki metų pabaigos. Pernai buvo parduoda apie 20 Savivaldybės butų.

"Neprisimenu, kada taip butai buvo pabrangę kaip dabar, jų pradinė kaina, kurią nustato nepriklausomi turto vertintojai, yra gerokai pakilusi, ir kad taip vyktų aukcionai.

Visi mūsų butai, kurie parduodami akcionuose, yra tikrai labai blogos būklės. Į jų sutvarkymą neapsimoka investuoti. Laikyti tokias patalpas Savivaldybei irgi neapsimoka, nes reikia mokėti komunalinius mokesčius, už šildymą ir pan. Mums netikslinga laikyti tuščius butus, o apgyvendinti negalime dėl to, kad būklė bloga. Todėl juos ir parduodame aukcionuose„, - “Vakarų ekspresui" sakė E. Simokaitis.

„Kaimynai yra suinteresuoti, kad Savivaldybė parduotų savo butus. Nes ateina žiema, jeigu šalia yra nenaudojamas butas, šąla jų siena“, - pridūrė Turto valdymo skyriaus patarėja Genovaitės Paulikienė.

Pasak jos, informacija apie aukcionus skelbiama ir Savivaldybės feisbuke, kad būtų kuo daugiau dalyvių. Mat, ko gero, dėl pastarųjų įvykių aktyvumas juose šiek tiek sumenko.

Lėšos - į biudžetą

E. Simokaičio teigimu, pinigai, gauti už butus, parduotus aukcionuose, eina į Savivaldybės biudžetą kaip jos pajamos, o tada yra paskirstomi įvairiems projektams finansuoti.

Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo, naujiems butams įsigyti yra naudojamos kitos pajamos. Butus Savivaldybė parduoda dviem būdais. Be viešųjų aukcionų, butus perka vadinamieji jų nuomininkai, kurie nespėjo iki tol privatizuoti tų butų. Pagal įstatymą, jie turi galimybę juos nusipirkti už rinkos kainą. Už juos gautos lėšos eina į atskirą sąskaitą ir yra naudojamos butams įsigyti ar statyti naujiems daugiabučiams.

Kainos - 10-63 tūkst.

Parduodamo 45,86 kv. m buto Tuopų g. 2-2 pirmame aukšte pradinė kaina - 24 300 Eur.

50,32 kv. m buto J. Janonio g. 19-8 dviejų aukštų su mansarda pastato antrame aukšte pradinė kaina - 63 990 Eur.

35,93 kv. m buto su bendro naudojimo patalpomis Butsargių g. 6-1 pirmo aukšto su mansarda pastato pirmame aukšte pradinė kaina - 34 200 Eur.

17,65 kv. m buto su bendro naudojimo patalpomis Rambyno g. 22-43 penkių aukštų pastato, statyto 1986 metais, penktame aukšte pradinė kaina - 14 000 Eur.

36,85 kv. m buto Minijos g. 141-14 trijų aukštų pastato antrame aukšte pradinė kaina - 42 000 Eur.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder