„Ąžuolyno“ gimnazija

„Ąžuolyno“ gimnazijos rekonstrukcija - jau kitais metais

Klaipėdos savivaldybės užsakymu šiais metais turi būti parengtas „Ąžuolyno“ gimnazijos rekonstrukcijos projektas, o darbai turėtų prasidėti 2023-iaisiais. Tačiau rekonstrukcija greičiausiai neišspręs mažos sporto salės problemos.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, pagal rengiamą techninį projektą planuojamas kompleksiškas pastato atnaujinimas nuo pamatų iki stogo, apšiltinant išorines sienas, pakeičiant langus, šildymo, vėdinimo sistemas, elektros instaliaciją, tvarkant vidaus patalpas.

„Darbus planuojame pradėti 2023-2024 metais“, - sako A. Dobranskis. Anot jo, reali projekto kaina paaiškės atlikus rangos darbų pirkimo procedūras. Pagal šios dienos kainas skaičiuojama, kad ji galėtų siekti 1,6 milijono eurų. Tikimasi, kad projektui pavyks gauti ES fondų finansavimą.

„Džiaugiamės, kad įvertino mūsų gimnazijos rezultatus, iš Savivaldybės išgirdome, kad net esame geriausia valstybinė mokykla mieste“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Ąžuolyno“ gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė. Tiesa, ji prisiminė, kad gimnazijos rekonstrukcija jau buvo planuota 2018 metais ir turėjo būti baigta 2020-aisiais.

„Rengiant projektą aktyviai bendradarbiaujame, projektuotojai buvo atvykę, išklausė mūsų pageidavimų, žadėjo atsižvelgti“, - sako gimnazijos vadovė.

Anot jos, „Ąžuolyno“ gimnazija yra viena iš dviejų mažiausias sporto sales turinčių uostamiesčio mokyklų.

„Dabar mus gelbėja, kad turime susitarimą su šalia esančia futbolo mokykla, dalis klasių eina sportuoti į jų salę“, - sako V. Prižgintienė. Anot jos, projektuotojai žadėjo į tai atsižvelgti.

Tačiau A. Dobranskis sako, kad projekte nenumatyta didinti sporto salės ploto.

Anot V. Prižgintienės, problema taps dar aktualesnė, kai nuo kitų metų ugdymo procesas bus pradėtas organizuoti pagal naujas programas, kur numatytos ne dvi, o jau trys savaitinės fizinio lavinimo pamokos.

„Galima pastatyti pripučiamų konstrukcijų sporto salę“, - ateities sprendimus regi V. Prižgintienė. Taip pat ji dar nežino, kaip būsima rekonstrukcija paveiks ugdymo procesą.

„Jei langus pavyktų pakeisti vasaros atostogų metu, tai kitus darbus būtų galima vykdyti ir nestabdant pamokų“, - svarsto V. Prižgintienė. Ji tikisi, kad visus klausimus pavyks suderinti su Savivaldybės ir būsimų rangovų pagalba.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder