Beveik 400 karių tarnybą tęs Klaipėdoje

Šią savaitę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, privalomąją tarnybą pradeda bazinį parengimo kursą Kazlų Rūdoje baigę šauktiniai ir savanoriai.

Kaip "Vakarų ekspresą" informavo Lietuvos kariuomenė, vasario 27 dieną bazinį kario kursą Rukloje baigė beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie likusius 6 mėnesius tarnybą tęs Klaipėdoje.

Karo prievolininkai tarnybą pradėjo pernai, gruodžio 9 dieną. Jau rašėme, kad į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenėje praėjusių metų pabaigoje išvyko daugiau nei 397 karo prievolininkų. Jaunuosius karius iš visos Lietuvos atrinko ir į tarnybos vietą pristatė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba. Šioje laidoje tarnybą pradėjo net 10 merginų.

Didžioji dalis tarnybą pradedančių karo prievolininkų - iš Kauno ir Klaipėdos, o likusieji - iš Vilniaus, Alytaus, Panevėžio ir Šiaulių.

Iš tarnybą pradėjusių net 64,75 proc. tarnybą pasirinko savanoriškai. Likusi dalis - iš šaukiamųjų sąrašo, tačiau visi pasinaudojo teise atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Dėl šios priežasties visi išvykusieji jaunuoliai pretenduoja į didesnes išmokas po tarnybos.

Atlikę tarnybą jaunuoliai turės galimybę prisijungti prie profesinės karo tarnybos arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą, kur periodiškai atnaujins savo karinius įgūdžius pratybose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder