A. Bilotaitė Klaipėdoje domėsis sienos apsauga

Bilotaitė Klaipėdoje domėsis sienos apsauga

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį lankysis Klaipėdoje, domėsis, kaip vykdoma valstybės sienos apsauga, susitiks su Klaipėdos regiono savivaldybių merais ir administracijų vadovais.

„Būdama vieninteliu mūsų uostamiesčiu Klaipėda yra išskirtinis regionas tiek saugumo, tiek ekonominiu požiūriu.

Dėl geopolitinių grėsmių pajūris tampa padidintos rizikos zona, todėl tiek vandens, tiek sausumos sienos apsaugai užtikrinti skiriame ypatingą dėmesį. Imamės visų priemonių, kad pajūrio gyventojai jaustųsi saugūs ir būtų tinkamai informuoti, kaip elgtis iškilus grėsmėms“, – ministerijos pranešė sakė A. Bilotaitė.

Ministrė specialiuoju priedangos ženklu pažymės pirmąjį statinį Klaipėdoje – juo pasirinktas Karalienės Luizės jaunimo centras.

Klaipėdos miesto savivaldybė iš viso yra numačiusi 38 priedangai tinkamus statinius, kur tilptų apie 3634 gyventojai iš 165 tūkst. 710, arba 2 procentai.

Šiuose specialiuoju ženklu pažymėtuose statiniuose oro pavojaus atveju gyventojai galėtų rasti trumpalaikę apsaugą. 

Klaipėdoje taip pat yra 32 kolektyvinės apsaugos statiniai, kuriuose ekstremalios situacijos metu galėtų prisiglausti apie 32 proc. gyventojų.

Pasak ministrės, priedangų tinklą būtina plėsti. 

A. Bilotaitė susitikusi su Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos miesto, Skuodo bei Šilutės rajonų merais ir savivaldybių administracijų vadovais aptars 2021–2030 metų Regionų plėtros programą, taip pat VRM vykdomą Valstybės tarnybos pertvarką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder