Burlaiviai atsisveikino su Klaipėda

Sekmadienio pavakarę tris dienas Klaipėdoje viešėję burlaiviai, “Baltic Regatta 2021” dalyviai, paliko Lietuvos uostamiestį. Kita laivų stotelė ir finišas - Ščecino miestas Lenkijoje.

17 valandą burlaiviai pradėjo atsišvartuoti nuo krantinių Kruizinių laivų terminale ir Dangės upėje ir rikiavosi plaukti link jūros vartų. Iš viso Klaipėdoje viešėjo 22 skirtingų klasių burlaiviai iš septynių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rusijos. 

Regatoje dalvyauja ir Klaipėdos universiteto burlaivis “Brabander”. Be to, iš Klaipėdos į Ščeciną išplaukė ir 23 praktikantai iš Lietuvos.

Smalsuoliai burlaivių išplaukimą stebėjo ir Kruizinių laivų terminale, ir ant Melnragės molo. Išplaukiančius laivus palydėjo raudonai pasipuošę „Baltic Regatta“ savanoriai su laivu „Wismar“. Burlaivių išplaukimą prižiūrėjo ne tik uosto tarnybos, bet ir netoli jūros vartų budėjęs policijos laivas.

Išplaukdami burlaiviai ties jūros vartais prasilenkė su Kuršių marių regatos dalyviais bei į uostą įplaukiančiu DFDS keltu. Laivus stebėjusiems žmonėms buvo smagu palyginti laivų dydį - net nemaži burlaiviai šalia kelto atrodė nedidukai, o mažieji laiveliai - visai mažyčiai.

Dauguma ant molo burlaivių išplaukimą stebėjusių žmonių buvo nusivylę, kad į jūrą išplaukę laivai neskubėjo kelti burių, kai kurie spėliojo, gal vėjas per menkas. 

Regatos “Baltic Regatta” paskutinio etapo į Lenkiją startas numatytas 21 valandą.

Sidebar placeholder