Bus įamžintas dviejų policijos pareigūnų atminimas

Trečiadienį buvo prašoma Savivaldybės tarybos pritarti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymui leisti įamžinti tarnyboje žuvusių pareigūnų Vytauto Mačiulaičio ir Zigmo Renkės atminimą, savo lėšomis pakabinant atminimo lentą ant Komisariato pastato Klaipėdoje, esančiame Kauno gatvėje 6.

Vytautas Mačiulaitis buvo nušautas 1973 metais,  Žvejų gatvėje esančiame pastate, kuriame tuo metu veikė milicija. Budėjimo metu, nežinomas asmuo pradėjo šaudyti į budėtojų dalies langus. Milicijos kapitonas V. Mačiulaitis išbėgo į gatvę ir, pastebėjęs tolstantį įtartiną vyrą, reikalavo sustoti, tačiau nepažįstamas vyras iš karto šovė į pareigūną. Nors ir mirtinai sužeistas, pareigūnas dar šovė į banditą, bet šis, atsipirkęs tik lengvu įbrėžimu, pabėgo iš įvykio vietos.

Zigmas Renkė žuvo 1995 metais, per juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimą. Jį ir besilaukiančią pardavėją, kuriai tuo metu buvo 25 metai, nušovė du kolegos, tapę plėšikais. Tuo metu Z. Renkė dirbo Klaipėdos VPK Apsaugos policijos vyresniuoju policininku.

Atmininmo lentos pakabinimui Komisariato lėšomis buvo pritarta bendru sutarimu.

Sidebar placeholder