Buvusiame bendrabutyje vėl gyvens studentai

Buvusio Klaipėdos universiteto (KU) bendrabučio Malūnininkų gatvėje naujieji savininkai jau vykdo pastato renovacijos darbus. Planuojama, kad naujai įrengtuose apartamentuose taip pat gyvens studentai.

Priminsime, kad šį kovą pastatą aukcione UAB „Maksilika“ įsigijo už pradinę 1 354 500 Eur kainą. Aukcione dalyvavo tik viena įmonė.

Toliau projekto vystymas buvo patikėtas bendrovei „NT Market“. Šios įmonės direktorė Jūratė Andrijauskienė, „Vakarų ekspresui“ sakė, kad pastatas bus atnaujintas iš pagrindų. Iš senojo bendrabučio liks tik sienos, kurios bus apšiltintos.

„Įrengsime modernius apartamentus su atskirais sanitariniais mazgais ir virtuvėmis“, - bendrabučio atgimimą planuoja J. Andrijauskienė. Anot jos, verslo modelis pasirinktas toks, kad investicija duotų pakankamai greitą grąžą. Todėl dalis apartamentų bus parduodama, dalis nuomojama.

Planuojama, kad atnaujintame pastate taip pat didžioji dalis gyventojų bus studentai.

Anot J. Andrijauskienės, pastebima, kad rinkoje yra paklausa būtent nedidelio ploto butų, kuriuose kuriasi į miestą mokytis atvykstantys jaunuoliai.

„Dalis studentų tėvų linkę ne nuomoti, o įsigyti būstą, kuriame gyventų jų studijuojantys vaikai“, - tendencijas atskleidžia J. Andrijauskienė.

Kiek tiksliai užtruks bendrabučio rekonstrukcija, dar nėra aišku, tačiau kitiems mokslo metams tikrai planuojama, kad atnaujintas bendrabutis bus užpildytas naujakurių.

Statys naują

Klaipėdos universitetas taip pat jau pardavė buvusį Socialinių mokslų fakulteto Minijos gatvėje ir buvusį Tęstinių studijų instituto Sportininkų gatvėje pastatus.

Klaipėdos universiteto prorektorius infrastruktūrai dr. Benediktas Petrauskas anksčiau jau minėjo, jog pajamos, gautos už parduotą nenaudojamą nekilnojamąjį turtą bus skirtos KU miestelio infrastruktūros plėtrai.

Už visus tris minėtus pastatus KU gavo 5 milijonus eurų. Artimiausiuose KU planuose - naujo bendrabučio projektavimas ir statyba.

Priminsime, kad prieš penkerius metus pastatytas naujas bendrabutis Klaipėdos universiteto miestelyje kainavo apie 3 milijonus eurų. Jame gali gyventi 170 studentų.

Sidebar placeholder