Draustiniams steigti Klaipėdos mieste – nauja tvarka (1)

Praėjusiais metais nesėkmingai pasibaigęs bandymas steigti Girulių miško draustinį gali sulaukti antro šanso – paruošta nauja tvarka, pagal kurią bus priimami sprendimai dėl draustinių steigimo.

Šią savaitę miesto Tarybos komitetuose pristatoma parengtas dokumentas, kuriame numatoma, kaip teikiami siūlymai steigti saugomas teritorijas ar skelbti saugomus objektus, kas juos nagrinėja ir t. t. Tvarką turės patvirtinti Klaipėdos miesto taryba.

Dokumentą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė nurodė, kad praėjusių metų gruodį aplinkos ministras Simonas Gentvilas priėmė du svarbius sprendimus, susijusius su saugomų teritorijų ir objektų steigimu.

„Buvo pakeista pasiūlymų teikimo dėl saugomų teritorijų ir saugomų objektų steigimo tvarka ir punktai, pagal kuriuos priimami sprendimai dėl savivaldybių draustinių ir savivaldybėse siūlomų steigti saugomų objektų. Ministras nustatė, kad tokius pasiūlymus nagrinėja savivaldybės administracija, sprendimus priima savivaldybės Taryba, o nagrinėjimo tvarka taip pat turi būti nustatyta Tarybos sprendimu. Taip pat nustatyti kriterijai, kuriuos reikia atitikti norint įsteigti saugomas teritorijas ir saugomus objektus", - nurodė M. Černiūtė-Amšiejienė.

Pasiūlymus galės teikti ir organizacijos, ir paprasti piliečiai, ir įstaigos, įmonės.
Pasak jos, numatoma, kad pasiūlymus dėl draustinių steigimo, jų ribų keitimo nagrinės Urbanistikos ir architektūros skyrius, dėl gamtos paveldo objektų paskelbimo – Aplinkosaugos skyrius. Nagrinėjant pasiūlymus, jei reikės, būtų pasitelkiami specialistai, sudaromos specialios darbo grupės.

Numatoma, kad siūlymai turės būti išnagrinėjami per 20 darbo dienų, o jei sudaroma darbo grupė, ji darbui turės mėnesį.

Akcentuojama, kad priėmus neigiamą sprendimą dėl draustinio steigimo, jis turi būti motyvuojamas.

Dokumente nurodoma ir tai, kad Savivaldybės taryba turi teisę ne tik įsteigti draustinį ar paskelbti gamtos paveldo objektą, bet ir tokį statusą panaikinti Saugomų teritorijų įstatymo nustatyta tvarka.

Naują tvarką svarstant komitetuose ne sykį iškilo praėjusiais metais ruošto pasiūlymo dėl Girulių draustinio istorija. Primename, kad svarstant šį pasiūlymą miesto Tarybos posėdyje, jam buvo nepritarta.

Pasak M. Černiūtės-Amšiejienės, jei Girulių draustinio steigimo iniciatoriai norėtų dar sykį bandyti steigti saugomą teritoriją, pasiūlymą reikėtų rengti pagal naują tvarką, pasiūlymas turėtų būti išsamesnis ir labiau pagrįstas.

Raktažodžiai
Tiek metų Simukas veržėsi prie savo žydros svajonės tapti Aplinkos ministru. Pagaliau prasiveržė ir dabar manau vykdo naują strategiją kad paruošti sau ateičiai ,,plotą"Klaipėdoje.Taigi mažai galimybės kad taip dirbdamas išsilaikys dabartiniame poste antrai kadencijai? Kadangi galimai sugalvota patapti kokiai 10-čiai metų uostamiesčio meru(dabar dėžutės auga kaip pasiutę-viskam užteks:D)Kaip bus gerai pagal šį minimą str. metodą, sėdint miesto valdžioje svarstyti kiek gali gyventi medis. Kiekvienas atskirai, o medžių daug.:D)Spręsti ar jį kirsti ar ne. Ir Vilnius neturės teisės ką nors nurodinėti ,,savivaldai"..Kokios galimybės atsiveria įvedus tokį xaosą! Bus ne tik duonai, storam sviesto sluoksniui ir dar liks:D)
Klpd., 2021-05-13 12:53
Sidebar placeholder