Dujų trasai prireikė valstybinės žemės

Klaipėdos miesto savivaldybė yra nusiteikusi leisti nustatyti servitutą per patikėjimo teise valdomo žemės sklypo dalį. Ne už dyką. Uostamiesčio biudžetą tai papildys beveik 75 eurais.

Į Klaipėdos miesto savivaldybę rugsėjo pradžioje kreipėsi Nacionalinė žemės tarnyba. Kreipimąsi inicijavo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prašymas dėl servituto nustatymo valstybinės žemės sklype.

Šio sklypo 2,5003 ha dydžio dalį pasitikėjimo teise valdo uostamiesčio Savivaldybė. Jos prašoma spręsti klausimą dėl trišalės notarinės servituto sutarties sudarymo. Servituto plotas - 74 kvadratiniai metrai.

Servitutas (teisė tiesti, aptarnauti, naudoti požemines, antžemines komunikacijas) inžineriniams tinklams būtinas, kad į Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijoje įsikūrusią Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą (gamins vamzdžius) Pramonės gatvėje būtų nutiesta dujų trasa.

Kadangi dujotiekio tiesimo sutarties tarp REHAU ir ESO įgyvendinimo terminas eina į pabaigą (spalio 1 d.), skubama pasirašyti ir servituto sutartį.

Ji bus pasirašoma be išankstinio Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos pritarimo. Tačiau su įrašyta sąlyga, kad sutartis įsigalios nuo Tarybos sprendimo pritarti jos esminėms sąlygoms.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės, įgyvendinant šį Tarybos sprendimą, neigiamų pasekmių nenumatoma. Teigiamos - bus užtikrintas racionalus ir tinkamas valstybinės žemės valdymas bei naudojimas, sudarytos sąlygos įgyvendinti REHAU gamyklos projektą.

Sprendimui įgyvendinti miesto biudžeto lėšų nereikės. Priešingai. Dėl servituto atsiradusiems nuostoliams atlyginti jo turėtojas į biudžetą sumokės vienkartinę 74,61 euro dydžio kompensaciją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder