Fejerverkai sproginės danguje, bet ne po kojomis

Per vis labiau artėjančias gražiausias metų šventes - Kalėdas ir Naujuosius metus - ne tik į Teatro, bet ir į Atgimimo aikštę susirinkusiems klaipėdiečiams bei pajūrio svečiams nebereikės krūpčioti dėl po kojų sproginėjančių ir pavojų keliančių petardų ar fejerverkų. Jau nuo kitos savaitės iki sausio vidurio pirotechnikos gaminius bus draudžiama naudoti abiejose pagrindinėse miesto aikštėse.

Draudimui naudoti civilines pirotechnikos priemones Teatro ir Atgimimo aikštėse bei įpareigojimui specialiais įspėjamaisiais ženklais pažymėti teritoriją, kurioje galiotų šis draudimas, vakar Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė beveik vienbalsiai. Per balsavimą susilaikė tik vienas jos narys.

Šį sprendimą inicijavo Klaipėdos apskrities VPK viršininko Alfonso Motuzo siūlymas. Draudimas galios nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2022 metų sausio 10 d.

Per šį laikotarpį klaipėdiečiai ir miesto svečiai abiejose aikštėse galės naudoti tik F1 kategorijos fejerverkus. Jie kelia labai mažą pavojų ir triukšmą, yra skirti naudoti aptvertose teritorijose, taip pat gyvenamosiose patalpose. Tokius fejerverkus įsigyti ir naudoti gali ne jaunesni kaip 14 metų asmenys.

Organizuojant kalėdinius ir naujametinius renginius Teatro aikštė bei jos prieigos zona be pirotechnikos paskelbta nuo 2016 metų.

Ir ši patirtis pasitvirtino. Joje palydėti senuosius ir sutikti naujuosius metus galima be baimės, kad po kojomis sprogs neatsargiai mesta petarda ar į kurią nors kūno vietą atsitrenks nežinia iš kur atskriejęs fejerverkas.

Draudimu siekiama užtikrinti visuomenės saugumą, asmenų apsaugą ir saugą nuo pavojaus, keliamo naudojant civilines pirotechnikos priemones, viešąją tvarką, asmenų ir turto saugumą.

Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymas Savivaldybės tarybai suteikia teisę nustatyti vietas, kuriose būtų draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones.

Analogišką draudimą Atgimimo aikštėje miesto valdžios paskelbti prašė ne tik policininkai. Iki kitų metų sausio 31 d. joje vyksta „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ jaunimo „Pop up“ erdvės renginių ciklas. Pastarųjų organizatorius taip pat norėjo, kad visą gruodį ir pirmosiomis 2022 metų dienomis aikštėje pirotechnika negriaudėtų, būtų pasitenkinama tik bengališkomis ugnelėmis.

Į miesto centrą pasitikti 2022-ųjų metų atvykę klaipėdiečiai be tradicinio fejerverko neliks. Teatro ir Atgimimo aikštėse organizuojamiems miesto kalėdiniams ir naujametiniams, taip pat ir „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ renginiams numatyta išimtis. Jų organizatoriai galės pasitelkti efektus, kurių metu yra naudojamos aukštesnės kategorijos nei F1 fejerverkai, civilinės pirotechnikos priemonės.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, per pastarąsias naujametines šventes visoje apskrityje užregistruoti tik du pirotechnikos priemonių naudojimo taisyklių pažeidimai. Žmonės nenukentėjo.

Klaipėdos mieste nuo 2019 m. gruodžio 1 d. iki 2020 m. sausio 10 d. pirotechnikos užtaisai sužalojo du žmones. Per 2018-2019 metų šventes skaudžių nelaimių išvengta, o per 2017-2018 m. nukentėjo vienas asmuo.

Sidebar placeholder