Geopolitinė situacija keičia ir uostamiesčio Savivaldybės struktūrą

Jei politikai pritars, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje bus įsteigtas naujas struktūrinis padalinys - Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyris. Teigiama, kad tokio naujo darinio prireikė stebint esamą geopolitinę situaciją. Savivaldybės administracijos struktūroje planuojama ir daugiau pokyčių.

„Atsižvelgiant į esamą geopolitinę situaciją Europoje bei siekiant, kad civilinės saugos funkcijos būtų vykdomos operatyviai ir efektyviai, Viešosios tvarkos skyriuje įsteigiamas naujas struktūrinis padalinys - Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyris, kuriame būtų įsteigtos poskyrio vedėjo, keturių vyriausiųjų ir viena vyresniojo specialisto pareigybės“, - paaiškinama Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio pasirašytame rašte.

Primenama, kad šį pavasarį buvo sudaryta darbo grupė, kuri analizavo buvusių saugos slėptuvių situaciją Klaipėdos mieste. Darbo grupę sudarė administracijos darbuotojai, politikai ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų Klaipėdoje atstovai.

Būtent ši darbo grupė ir pateikė siūlymą, kad Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje būtų įsteigtas naujas padalinys, susijęs su civilinės saugos ir mobilizacijos klausimais.

Padidinus didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičių, naujam padaliniui planuojama įsteigti tik dvi naujas pareigybes - vedėjo ir vyriausiojo specialisto. Kitus darbuotojus planuojama perkelti iš kitų poskyrių.

Siūlomi ir kiti struktūriniai pokyčiai.

Pavyzdžiui, vyriausiojo specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, pareigybę norima padaryti tiesiogiai pavaldžią administracijos vadovui. Siūloma keisti ir duomenų apsaugos pareigūno statusą.

Teigiama, kad šie siūlomi pokyčiai daug lėšų nepareikalaus. Papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų poreikio darbo užmokesčiui nėra, nes Viešosios tvarkos skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio vedėjo ir vyriausiojo specialisto darbo užmokestis mokamas iš Valstybės biudžeto lėšų, vyriausiojo specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, ir duomenų apsaugos pareigūno darbo užmokestis nedidėtų.

Papildomai esą reikės maždaug 3 000 eurų darbo vietoms įrengti.

Uostamiesčio Savivaldybėje dabar darbuojasi per 460 valstybės tarnautojų bei asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder