Šiemet 2,7 mln eurų padidės Klaipėdos biudžetas
Kam skirti miesto lėšas, spręs gyventojai

Startuoja pirmąkart Klaipėdos mieste vykdomas dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurio tikslas – pakviesti uostamiesčio gyventojus aktyviai dalyvauti siūlant idėjas, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką ir vietos infrastruktūrą. Atrinkus geriausias idėjas, už jų įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų. 

Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su gyventojais spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo. Klaipėdiečiai kviečiami siūlyti iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai, viešosioms erdvėms gerinti. Daugiausiai gyventojų balsų sulaukusių idėjų įgyvendinimui finansuoti savivaldybė šiais metais yra numačiusi 100 tūkst. eurų.

Teikti savo projektų idėjas ir balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas gyventojai galės specialioje internetinėje platformoje, kuri bus patalpinta savivaldybės internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt. Čia taip pat bus galima rasti visą reikalingą informaciją apie dalyvaujamąjį biudžetą, diskutuoti įvairiomis miestui aktualiomis temomis. 

„Dalyvaujamasis biudžetas ¬– tai įrankis, suteikiantis gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų. Tam reikia vieno – idėjos, pasiūlymo kaip pagerinti gyvenamąją aplinką. Tai gali būti pati netikėčiausia, unikali idėja, kurią realizavus gyventi pasidarytų geriau ir įdomiau.

Svarbu, kad ta idėja būtų patraukli ir kaimynystėje gyvenantiems žmonėms, sulauktų jų palaikymo, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. 

Pasiūlymams, kaip gerinti gyvenamąją aplinką, teikti bus skirtas 1 mėnuo. Tiek pat laiko - 1 mėnuo - bus skirta balsavimui už labiausiai patikusią įdėją. „Iki vasaros pabaigos tikimės turėti atrinktas miestiečių palaikymo sulaukusias idėjas ir pradėti jas įgyvendinti“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, kviesdamas klaipėdiečius būti aktyviais ir pasinaudoti nauja galimybe patiems spręsti, kaip leisti miesto lėšas. 

„Pažymėtina, kad siūlyti idėjas, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką, gali bet kuris 16 metų sulaukęs bendruomenės narys, nepriklausomai nuo jo socialinės padėties, tautybės ar patirties“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius. Anot jo, dalyvaujamojo biudžeto priemone siekiama labiau įtraukti gyventojus į miesto valdymą – gyventojams tai yra galimybė daryti įtaką priimamiems sprendimams. 

Siekiama, kad į dalyvaujamojo biudžeto projektą aktyviai įsitrauktų kuo daugiau miestiečių, nes tai – puiki proga pasiūlyti miestui įgyvendinti pačius netikėčiausius sumanymus.

Todėl aktyviai dalyvauti šioje iniciatyvoje kviečiami visi Klaipėdos miesto gyventojai, įvairių miesto bendruomenių atstovai, seniūnaičiai, su kuriais buvo aktyviai bendradarbiaujama ruošiantis dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos startui. Dalyvaujamojo biudžeto priemonė taikoma užsienio šalių ir Lietuvos savivaldybių praktikoje, siekiant labiau įtraukti gyventojus į miesto valdymą. 

Dalyvaujamojo biudžeto pristatymas vyks šį vakarą, gegužės 12 d., 17 val. 30 min. Pristatymas vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojamas savivaldybės „Facebook“ paskyroje bei YouTube kanale: www.youtube.com/c/Klaipėdosmiestosavivaldybė.
Daugiau informacijos savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt

Raktažodžiai
Sidebar placeholder