Klaipėdiečiai meistriškumą demonstravo Italijoje

Italijoje vykusioje 35-ojoje Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) konferencijoje bei profesinio meistriškumo konkursuose sėkmė lydėjo Lietuvos profesinių mokyklų atstovus. Tarp jų buvo ir klaipėdiečiai.

Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai varžėsi kokteilių, baristų, kulinarinio meno, kulinarinio dekatlono, konditerijos ir restorano aptarnavimo rungtyse.

Komandas sudarė skirtingų šalių nariai ir jos dirbo pagal tarptautinės teisėjų grupės nustatytus reikalavimus. Tad suderinti bendras konkursines užduotis buvo nelengva.

Dalyvius vertino viešbučių ir restoranų sektoriaus srities žinovai.

Lietuvai atstovavo Klaipėdos turizmo mokyklos, profesinio mokymo centro „Žirmūnai“, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro bei Marijampolės profesinio rengimo centro mokiniai.

Klaipėdos turizmo mokyklos auklėtiniai į namus parsivežė keturis medalius.

Konditerijos rungtyje sidabrą iškovojo Deima Nacevičiūtė (mokinę ruošė mokytojos Gintarė Čeplinskienė ir Simona Vibrienė), virėjo profesijos mokiniai Rytas Guntis, dalyvavęs kulinarinio dekatlono rungtyje, ir Karolis Bartkus, dalyvavęs kulinarinio meno rungtyje (mokinius ruošė mokytojos Inga Poškutė ir Rita Baužienė).

Bronzos medaliu pasidabino baristos rungtyje pasirodęs Liutauras Unikas. Jis apdovanotas specialiu prizu ir už geriausiai paruoštą dūminę kavą (mokinį ruošė mokytojas Marius Lubys).

2023 metais AEHT asociacijos organizuojami mokinių profesinio meistriškumo konkursai vyks Lietuvoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder