Klaipėdiečiai urmu plūstelėjo į pliažus, vagys taip pat

Ilgasis savaitgalis su Joninėmis ir pagaliau pirmomis šiltomis vasariškomis dienomis penktadienį ir šeštadienį sutraukė minias žmonių į paplūdimius.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas, uostamiesčio paplūdimių gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki VE.lt sakė, kad visi pliažai visiškai užpildyti, juose tūkstančiai žmonių. „Dabar visi kelia veda prie jūros“, - juokavo jis.

Pasak A. Siakki, nors ir labai daug žmonių paplūdimiuose, bet temperatūra siekia iki 30 laipsnių ir daugiau, tad žmonės gana pasyvūs, daugelis sėdi vandenyje, gelbėtojams dirbti nėra taip sunku.

Vėjo prie jūros nėra, visiškas štilis, vėliava geltona, smėlis karštas.

Gelbėtojams dirbti sunkiausia, kai oro temperatūra būna 25-26 laipsniai ir bangavimas, nes tada žmonės būna labai aktyvūs. O kai per daug karšta, jie pasidaro  pasyvūs.

Didelių incidentų nei penktadienį, nei šeštadienį iki pietų nebuvo. O žmonių buvo daug  penktadienį iki pat vėlyvo vakaro, jau ir šeštadienį jų prisirinkę minios.

Tai ne tik vietiniai gyventojai, labai daug yra atvykusių ir iš kitų miestų.

Gelbėtojų vadas sakė, kad jau prasidėjo ir vagystės - keli žmonės skundėsi buvę apvogti. Vagiamos kuprinės, kopose iškraustomos ir numetamos.

Penktadienį gelbėtojus pats susirado ketverių metukų vaikas ir pranešė jiems, kad ieško savo tėvų. Pasakė savo vardą, prisistatė kaip reikia. Akivaizdu, tėvų buvo išmokytas, ką daryti, jeigu kartais pasimestų. Ir gelbėtojai jo tėvus surado.

„Kol kas palyginti pas mus ramu. Plaukti toliau už plūdurų neleidžiame Yra, žinoma, ir po Joninių atėjusių neblaivių, Pirmojoje Melnragėje yra girtaujančių.

Jau yra ir gavusiųjų saulės smūgį, kurie kreipėsi į medikus. Patiriamos mini traumos.

Svarbiausia, kad ateinantys žmonės nepamirštų atsinešti vandens, skėčio, kepuraitės.

Kai taip karšta, reikia daug gerti vandens. Vakare tradiciškai matyti nemažai per daug nusideginusių žmonių, vaikšto labai raudoni“, - pasakojo A. Siakki.

Penktadienį vanduo jūroje įšilo iki 19 laipsnių, šeštadienį iš ryto buvo apie 18, o po pietų esant visiškam štiliui apie 20 laipsnių temperatūros.

Labai stipriai šyla viršutinis vandens sluoksnis.

„Per Jonines, nuo penktadienio, prasidėjo tikra vasara. Iki tol tokių karštų dienų nebuvo, tad visi yra išsiilgę šiltų, saulėtų dienų  ir puolė prie jūros.

Pilni visi pliažai, Smiltynėje taip pat. Visos automobilių stovėjimo aikštelės pilnos, autobusai pilni žmonių“,  - situaciją apibūdino gelbėtojų vadas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder