Klaipėdoje bus įsteigta universitetinė gimnazija

Nors didieji Lietuvos miestai jau seniai turi universitetines gimnazijas, uostamiestis šioje srityje iki šiol, deja, nebuvo pirmaujantis. Tokio pubūdžio mokykla Klaipėdoje atsiras tik dabar.

Sakyčiau, kad tai yra didelis apsileidimas. Manome, kad universitetas ir miestas turi turėti universiteto gimnaziją“, - kalbėjo Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Trčiadienį, Klaipėdos miesto savivaldybėje vykusio pasitarimo metu buvo nuspręsta, kad universiteto gimnazija vis tik turėtų tapti „Žemynos“ gimnazija. Tokią nuomonę išreiškė Švietimo skyrius ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.  

„Su tuo, ko gero, verta sutikti. Mokykla yra šalia universiteto. Juo labiau, kad visiškai netoliese yra Botanikos sodas. Jau greitai šiaurinėje miesto dalyje bus pastatyta ir tūkstantmečio progimnazija su gamtos mokslų profiliu. Tai galėtų tapti mokslo ugdymo burbulu vienoje vietoje“, - kalbėjo Pasitarimo metu buvo svarstoma galimybė Botanikos sode ieškoti patalpų ir įsteigti jose privatų darželį. „Jame galėtų atlikinėti praktiką ikimokyklinio ugdymo specialybės studentai. Tai tikrai būtų puikus derinys, apimantis ikimokyklinį, mokyklinį, gimnazinį ir universitetinį ugdymą“, -  pasakojo mero pavaduotojas.

Taip pat buvo prieita išvados, kad universitetinių klasių, esant tinkamoms sąlygoms, galės atsirasti vos ne visose mokyklose, kurios to pageidautų.  

Per dvi savaites bus parengtas sutarties sprendimo projektas, prieš tai suderinus jį su Klaipėdos universiteto bendruomene, su Žemynos gimanzijos pedagogais, ten besimokančiųjų vaikų tėvais, bei kitais darbuotojais. Galutinis sprendimas dėl universitetinės gimnazijos įsteigimo bus priimtas miesto taryboje birželio mėnesį.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder