Patalpų nuoma

Klaipėdoje didėja mokestis už verslo liudijimą verčiantis gyvenamosios paskirties patalpų nuoma

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino fiksuotų pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant verslo liudijimus. Nuo 2024 metų mokesčio dydis už verslo liudijimą keisis tik vienai veiklai – gyvenamosios paskirties patalpų nuomai.

Metinis dydis grįžta į 2016 metų lygį ir sieks 348 eurus (29 eurus mėnesiui). Šiuo metu Klaipėdoje galiojo 209 eurų metinis dydis.

Gyvenamųjų patalpų nuoma – populiari veikla, tad mokesčio dydis už verslo liudijimus sulyginamas su panašaus populiarumo veiklomis, tokiomis kaip kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, baldų gamyba.

Tačiau net ir grąžinus mokesčio dydį į 2016 m. lygį, šios veiklos verslo liudijimų kaina Klaipėdoje išliktų mažiausia iš visų šalies didmiesčių.

Šiuo metu Vilniuje kaina siekia 684, Kaune – 400, Šiauliuose ir Panevėžyje – 500 eurų.

Klaipėdoje išduodamų verslo liudijimų skaičius kasmet auga – jei 2016 metais buvo išduoti 542 verslo liudijimai, tai pernai jau 3347, o šiemet, per 10 mėn. – 4140.

Taip pat patvirtintas lengvatų sąrašas. Jos bus taikomos negalią turintiems asmenims, daugiavaikiams, vienišiems ar negalią turinčius vaikus auginantiems tėvams, pensinio amžiaus gyventojams, mokiniams, tradicinio amatininko statusą turintiems asmenims.

Patvirtinti dydžiai ir numatytos lengvatos galios nuo 2024 m. sausio 1 d.

Siekiant nebloginti verslo aplinkos nuspręsta 85 veiklos rūšims nekeisti fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir palikti galiojančius šiais metais.

Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje galioja diferencijuoti metiniai dydžiai nuo 1 iki 585 Eur.

Dydis priklauso nuo veiklos rūšies masto, paklausos, pelningumo ir kitų faktorių.

Pavyzdžiui, 1 euro metinis mokesčio dydis taikomas 28 mažai populiarioms veiklos rūšims, tokioms kaip batų valymas, žvakių ir kitų liejinių iš vaško gamyba, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, knygų įrišimas ir kt.

Didžiausias – 585 eurų metinis mokesčio dydis – taikomas 2 veiklos rūšims, apimančioms dalį statybos darbų bei pastatų valymą po statybų.

Iš viso per 2022 m. Klaipėdos mieste buvo išduoti 7 488 verslo liudijimai, surinkta 806 882 eurų gyventojų pajamų mokesčio, suteikta lengvatų 186 658 eurų sumai.

Didžiąją dalį gyventojų pajamų mokesčio sudarė už gyvenamosios paskirties patalpų nuomos veiklai išduodamus verslo liudijimus: pajamos sudarė 511 068 Eur.

ELTA

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder